eReport.sk
Dubajčan, ktorý si pochutnal na našich "bryndziakoch".
Dubajčan, ktorý si pochutnal na našich "bryndziakoch". Zdroj: fb/slovakexpo2020

VIDEO Dočkali sme sa. Na EXPO sa už podáva aj naša malinovka. A halušky bez slaniny

Slovenský pavilón na medzinárodnej výstave EXPO v Dubaji nedávno zverejnil video, na ktorom si jeden z návštevníkov pochutnáva na našich bryndzových haluškách. Keďže bolo uvedené, že pochádza z Dubaja, okamžite pribúdali komentáre, ktoré sa pýtali, či mu povedali, že v haluškách je slanina.

Bryndzové halušky v Dubaji? Pozrite sa, ako chutia domácim,“ chválili sa predstavitelia pavilónu na oficiálnej stránke a zverejnili video, na ktorom si návštevník pochutnáva na našej špecialite. „Aj mu niekto povedal, že je v tom slanina?“ vyzvedal diskutujúci. „Slaninku nahradila v tomto prípade z pochopiteľných dôvodov teľacina. Naši šéfkuchári zvládli túto variáciu naozaj výborne, a rozdiel nespoznáte – chutí tak cudzincom, ako aj Slovákom,“ chválili sa ľudia z EXPO.

Čítajte viac:

  1. Alena Pallová

Podľa diskusie však zvyknú v Dubaji nahrádzať slaninu aj niečím iným. „Ja som ich jedla s kačacou kožou. Boli výborné. Chutné, ale drahé,“ podelila sa o skúsenosť návštevníčka a prezradila tiež, koľko musela vytiahnuť z peňaženky. „Jedenkrát treska, dvakrát halušky, jedenkrát šúľance, dvakrát vinea. Total 78 eur,“ dodala.

Pre všetkých, ktorí kritizovali, že im chýbajú slovenské nápoje, sa tak dočkali ikonickej malinovky. Akurát cena je pre niektorých vysoká. Podľa diskusie pol litra obľúbeného sladeného nápoja stojí v slovenskom pavilóne 10 eur.

Zdroj: fb/SlovakExpo2020


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dočkali sme sa. Na EXPO sa už podáva aj naša malinovka. A halušky bez slaniny

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti