eReport.sk
Slovenský cyklista Peter Sagan.
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: tasr

Sagan reagoval na napadnutie policajta pre strach z očkovania: Už sa to nezopakuje!

V pondelok sa objavili správy, že slovenský úspešný cyklista a svetová hviezda Peter Sagan v noci 25. apríla napadol policajta. Malo sa tak stať, keď sa vracal do svojho do monackého sídla. V Monaku vtedy platil prísny lockdown kvôli pandémii nového koronavírusu. Sagan zjavne práve opustil večierok, kde si doprial aj nejaký ten alkohol.

Počas cesty z párty zastavila vozidlo, v ktorom sa Sagan viezol, tamojšia polícia. A požiadala slovenského športovca, aby z auta vystúpil. Toto prianie sa však nestretlo so Saganovým pochopením. Na policajta zaútočil a mal mužovi zákona zraniť aj pravú ruku – a to tak, že ten bol po tomto incidente dva dni práce neschopný. Sagan tvrdí, že sa policajtom vzpieral, lebo si myslel, že ho chcú nasilu zaočkovať. Na policajnej stanici si však z konfliktnej situácie toho už údajne veľa nepamätal.

Ospravedlnil sa na fanúšikovskej stránke

Po prevalení celej kauzy sa športovec rozhodol prehovoriť na svojej fanúšikovskej stránke, kde sa za nepríjemné udalosti a svoje konanie ospravedlnil.

„Čo sa týka správ, ktoré sa dnes objavili o noci 25. apríla, rád by som využil túto príležitosť a vyjadril svoje úprimné ospravedlnenie. Bola to škaredá skúsenosť, ktorá ma prinútila hlboko premýšľať a čerpať cenné lekcie. Naozaj ma mrzí tento incident, ktorý sa už nebude opakovať,“ vyjadril sa Sagan.

Vraj nebol agresívny, len nahnevaný

Za túto rebéliu bola nakoniec Saganovi udelená pokuta 5 000 eur, pri čom ďalších 1 500 eur musí zaplatiť zranenému policajtovi. Jeho obhajca sa v rámci prípadu sťažoval na Saganove dlhé čakanie na právnika a taktiež odmieta tvrdenia, že bol športovec agresívny. Vraj bol len nahnevaný. Súd však všetky námietky obhajoby zmietol zo stola.

Zdroj: fb/petersagan

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan prišiel prestupom o milióny eur
  2. Peter Sagan prišiel prestupom o milióny eur


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sagan reagoval na napadnutie policajta pre strach z očkovania: Už sa to nezopakuje!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti