Uprostred slovenský center Calgary Adam Ružička oslavuje svoj gól v zápase hokejovej NHL Calgary Flames - Columbus Blue Jackets. Foto: tasr

Ružička opäť asistoval: Ovečkin s rekordom, päť bodov Petterssona!

Hlavnou hviezdou nočných zápasov sa stal švédsky útočník Elias Pettersson, ktorý strelil dva góly, tri asistencie a pridal aj rozhodujúci gól v samostatných nájazdoch. Druhý päťbodový zápas sezóny zaznamenal po tom, čo sa vrátil po dvojzápasovej absencii zapríčinenej ochorením Covid-19. „Odporuje to logike,“ povedal tréner Canucks Bruce Boudreau.

Pettersson sa „utrhol z reťaze“

Pettersson sa podieľal na všetkých góloch Vancouveru Canucks, ktorí na domácom ľade zdolali Seattle Kraken 6:5 po samostatných nájazdoch. Hostia viedli 1:0, 3:1, 4:2 aj 5:3, no napokon prehrali. Canucks vyrovnali na 5:5 počas hry bez brankára. Pettersson odohral pred absenciou dva zápasy bez zisku bodu, proti Kraken sa predviedol najlepším výkonom sezóny.

„Hral som bez skoro bez energie, ale o to viac som sa snažil, aby šiel puk do bránky,“ poznamenal skromne, no Boudreau pred zámorskými novinármi nešetril chválou: „Šesť dní bol mimo ľadu a potom prišiel a urobil to, čo ste videli. Je to úžasné. Neviem, či si všetci uvedomujete, aká veľká anomália to je.“

Ružička bodoval

Slovenský útočník Adam Ružička z Calgary Flames zaznamenal asistenciu v zápase na ľade Los Angeles Kings. Odohral v ňom vyše 8 minút, nastúpil vo štvrtej formácii, no dostal sa aj na presilovku, v ktorej dosiahol svoj 19. bod v sezóne. Flames prehrali 3:4 po predĺžení. Ružička bodoval v druhom stretnutí po sebe. V 47. minúte zaznamenal sekundárnu asistenciu pri góle Tylera Toffoliho, ktorý v presilovke znížil na 3:2.

Dillon Dube v 54. minúte vyrovnal na 3:3, no z víťazstva sa predsa len tešili domáci, keď protiútok v predĺžení zakončil Adrian Kempe. Flames prehrali po dvoch víťazných zápasoch, Kings natiahli úspešnú sériu na štyri stretnutia. Ružička začal zápas vo štvrtej formácii a okrem asistencie zaznamenal aj jednu strelu a 60-percentnú úspešnosť na buly.

1. Príprava hokejistov
  2. Na ME bol Volko štvrtý
  3. Aj oni môžu za vojnu

Na ľade strávil 8:35 min. Po 24 zápasoch má na konte 19 bodov za 6 gólov a 13 asistencií. Flames inkasovali v úvode tretej tretiny dva góly v rozpätí 10 sekúnd. Neskôr však gólmi Toffoliho a Dubea vyrovnali. „Proti kvalitnému tímu sme prehrávali o dva góly, ale neprepadli sme panike. Išli sme naplno a vrátili sme sa do zápasu. To ukazuje veľa o našom tíme,“ poznamenal útočník Calgary Jonathan Huberdeau.