Erik Černák so spoluhráčmi, foto:tasr

Černák asistoval, Halák s druhým víťazstvom, Devils s Tatarom opäť prehrali

Slovenský hokejista Erik Černák zaznamenal v noci na nedeľu v NHL jednu asistenciu, ktorou prispel k víťazstvu Tampy Bay na ľade Montrealu 5:1. Po 26 zápasoch sezóny má na konte šesť kanadských bodov (1+5). V bránke New Yorku Rangers dostal šancu Jaroslav Halák, ktorý pomohol svojmu tímu k triumfu vo Philadelphii 6:3, keď zneškodnil 29 z 32 striel domácich.

Černák bodoval

Černák bol v 3. minúte na začiatku akcie, ktorá vyvrcholila gólom Brandona Hagela. Ten si proti Canadiens pripísal tri kanadské body, bilanciu 2+1 dosiahol v druhom zápase za sebou. Slovenský obranca odohral 19:13 min., inkasoval dvojminútový trest, rozdal štyri bodyčeky a zblokoval štyri strely súpera – najviac zo všetkých hráčov Lightning. Juraj Slafkovský v drese Canadiens nebodoval, počas 14:35 min. si pripísal jeden hit a rovnako odsedel dve trestné minúty.

Druhé víťazstvo pre Haláka

Halák slávil svoje druhé víťazstvo v sezóne, keď sa na ľade Flyers blysol 29 zákrokmi. Dosiahol 90,6-percentnú úspešnosť zásahov. Rangers vybojovali šiesty triumf v rade a ťahajú svoju najdlhšiu víťaznú sériu od decembra 2021.

Devils opäť prehrali

Naopak, nedarí sa New Jersey, Devils s Tomášom Tatarom podľahli doma Floride 2:4 a utrpeli už piatu prehru za sebou. Slovenský útočník sa počas 14:57 min. na ľade prezentoval jedným bodyčekom a zblokovanou strelou.