Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko získal Bratislavskú cenu športu za rok 2022. Ocenenie udeľuje mesto Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj.

1. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
  2. Legendárny tréner Arséne Wenger
  3. Radosť futbalistov Argentíny
  4. Zomrel známy slovenský umelec

Volko zvíťazil pred strelkyňou Zuzanou Rehák Štefečekovou a hokejistom Slovana Samuelom Takáčom. Cenu si vyslúžil najmä skvelým výkonom na majstrovstvách Európy, kde obsadil štvrtú priečku v behu na 100 metrov. Volko predtým obsadil prvé miesto v ankete Atlét roka a tretiu priečku v ankete Športovec roka 2022, pripomenul portál atletika.sk.

Bratislavskú cenu športu pre talent udelili Eme Bendovej z Volkovho klubu Naša atletika Bratislava, siedmej v diaľke na EYOF v Banskej Bystrici a víťazke diaľky na International Children Games v Coventry.

V kategórii zdravotne hendikepovaných športovcov ocenili v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave paralympijskú víťazku z Pekingu v lyžovaní Alexandru Rexovú a vrhačku Ivanu Krištofičovú, bronzovú v disku na deaflympijských hrách v Caxias do Sul.