eReport.sk
Príprava hokejistov
Príprava hokejistov na MS20, foto:tasr

Slováci pricestovali do tréningového kempu po náročnej ceste z Európy: Komplikácie pri presune!


Slováci na majstrovstvách. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov absolvovala prvý tréning v prípravnom kempe pred majstrovstvami sveta juniorov. V kanadskom mestečku Truro mali kouči na ľade k dispozícii 26 z 28 nominovaných hráčov.

Absolvovali prvý tréning

Útočník Róbert Bačo sledoval tréning iba z tribúny, keďže jeho batožina sa stále nachádza na jednom z letísk. Obranca Šimon Nemec doplní mužstvo v nedeľu 18. decembra. Informoval portál hockeyslovakia.sk.

Náročná cesta z Európy

Mladí Slováci zasiahli do tréningu po náročnej ceste. Európska časť výpravy strávila v lietadlách a autobusoch na trase z Bratislavy do Trura viac ako 24 hodín. „Cesta bola veľmi náročná, čakali sme v Toronte na letisku viac ako štyri hodiny na prestup do Halifaxu, potom ďalšie dve hodiny v lietadle, aby upratali dráhu. Napokon sme všetko zvládli a vytvorili dobrú partiu,“ hovoril Adam Sýkora, ktorý neobľubuje lietanie. „Hoci lietam relatívne často, stále mám rešpekt, drží sa ma to odmalička. Neviem sa to toho zbaviť. Bol som v strese, keďže sme ťažšie pristávali aj vzlietali.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. slafkovský strelil najrýchlejší gól
  2. Obranca Martin Fehérváry
  3. slovenský hokejista adam ruzicka

Komplikácie s presunom

Presun Slovákov komplikovalo najmä sneženie v Kanade, ktoré narušilo aj logistiku príchodov zámorských posíl. Niektorí hokejisti pôsobiaci v kanadských a amerických kluboch sa pripojili k tímu v Toronte, ďalší v Halifaxe a zvyšok naskakoval priamo do tréningu v Trure. Bol to aj prípad Filipa Mešára, ktorý dorazil do Toronta v spoločnosti Serváca Petrovského vo štvrtok, paradoxne, skôr ako hráči letiaci z Viedne.

„Boli sme prví v Toronte a mali sme byť prví aj v Halifaxe, ale zrušili nám let a ešte sme museli riešiť administratívne povinnosti na letisku. Potrebovali sme si zmeniť letenky na dnešné ráno a vykorčuľovali sme rovno na ľad,“ povedal Mešár pre hockeyslovakia.sk.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci pricestovali do tréningového kempu po náročnej ceste z Európy: Komplikácie pri presune!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre