eReport.sk
Americký prezident Joe Biden. foto:tasr/ap

Biden rozhodol: USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za miliardu dolárov

Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc vo výške jednej miliardy dolárov. Zahŕňať bude delostrelectvo, muníciu a protilodné strely. V stredu to oznámil americký prezident Joe Biden. TASR informuje na základe správy britskej spravodajskej stanice BBC.

Biden po stredajšom telefonáte s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským ohlásil, že nový balík vojenskej pomoci je určený pre ukrajinské obranné operácie v Donbase. Obsahuje „ďalšie delostrelecké systémy a zbrane pobrežnej obrany, ako aj muníciu pre delostrelectvo a sofistikované raketové systémy“, uvádza sa vo vyhlásení Bieleho domu.

Záväzok podpory Ukrajiny

„Opätovne som potvrdil svoj záväzok, že Spojené štáty budú stáť pri Ukrajine brániacej svoju demokraciu a budú podporovať jej suverenitu a územnú celistvosť zoči voči ničím nevyprovokovanej ruskej agresii,“ zdôraznil Biden.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  2. Prezident USA Joe Biden na bicykli.
  3. ukrajinský vojak čaká v zákope

Okrem vojenskej aj humanitárna pomoc

Prezident USA tiež oznámil dodatočnú humanitárnu pomoc pre Ukrajinu vo výške 225 miliónov dolárov. Mala by pomôcť Ukrajincom pri zabezpečovaní dodávok pitnej vody, zdravotníckeho materiálu, potravín, prístrešia a finančnej hotovosti pre rodiny určenej na nákup základných potrieb, píše stanica Sky News.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden rozhodol: USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za miliardu dolárov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti