eReport.sk
Mimoriadna situácia
Útok v Belgorode, foto:tasr/ap

Masívny ukrajinský útok na Belgorod: Počet obetí po zásahu bytovky rapídne stúpol


Na najmenej 15 stúpol počet obetí nedeľňajšieho útoku v ruskom meste Belgorod, v dôsledku ktorého sa zrútila časť bytovky. Oznámilo to v pondelok ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Masívny útok

Ide o jeden z doposiaľ najsmrteľnejších útokov na ruskú pohraničnú Belgorodskú oblasť. Ukrajina podľa ruských predstaviteľov podnikla na oblasť rozsiahly raketový útok, pri ktorom požila rakety Točka a raketomety Viľcha (Adler) a RM-70 Vampire.

Úlomky jednej zo zostrelených rakiet podľa ruských úradov zasiahli bytovku. Na záberoch vidieť, že sa zrútilo najmenej 10 podlaží. Neskôr, keď budovu prehľadávali záchranári, sa zrútila aj strecha.

Hlásia mŕtvych a zranených

Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov v samostatnom vyhlásení uviedol, že v nedeľu v dôsledku viacerých útokov Ukrajiny zahynuli štyria ďalší ľudia a 27 utrpelo zranenia. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Ukrajina použila pri útokoch na Belgorodskú oblasť najmenej 12 rakiet. Podľa ministerstva išlo o „teroristický útok na obytné oblasti“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke 35-ročná Anna Ševčenková zachraňuje veci zo svojho domu zničeného bombardovaním v ukrajinskom meste Irpiň 3. mája 2022.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Kyjev útok nekomentoval

Ukrajina útok bezprostredne nekomentovala. Kyjev však uvádza, že útoky na ruskú vojenskú, dopravnú a energetickú infraštruktúru podkopávajú vojnové snahy Moskvy a sú reakciou na nespočetné množstvo ruských smrteľných útokov na civilnú infraštruktúru a obytné oblasti na Ukrajine.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Masívny ukrajinský útok na Belgorod: Počet obetí po zásahu bytovky rapídne stúpol

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: