eReport.sk
Veronika Remišová v rovnošate skauta.
Veronika Remišová. Foto: fb/remisova.veronika

Remišovej strana Hegerovi: Vieme si predstaviť menej násilný spôsob ako povinné očkovanie!

Povinné očkovanie sú zatiaľ teoretické úvahy. Pred zavedením povinného očkovania uprednostňujeme systematické zvýhodňovanie zaočkovaných ľudí. Uviedlo to tlačové oddelenie strany Za ľudí, ktorej šéfuje vicepremiérka Veronika Remišová.

„Takisto sú potrebné dáta, či zavedenie povinného očkovania pomáha. V súčasnosti v EÚ nie je žiadna krajina, ktorá má už zavedené povinné očkovanie a bola by dôkazom toho, že ľudia sa naozaj zaočkovať dajú,“ poukázala v stanovisku strana.

Zároveň je podľa nej otázne, ako bude štát penalizovať ľudí, ktorí sa zaočkovať nedajú ani po zavedení povinného očkovania. „Vieme si predstaviť menej násilný a rozdeľujúci spôsob, ako zvýšiť zaočkovanie – napríklad doplatky pre nezaočkovaných na drahé lieky, ktoré sa postupne budú zavádzať ako ochrana pred ťažkým priebehom COVID-19,“ spresnila strana.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) v sobotu uviedol, že o povinnom očkovaní pre seniorov aktuálne diskutuje s právnikmi či s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Zároveň nevylúčil aj plošné povinné očkovanie na Slovensku. Momentálne vedie diskusie o tom, či by boli tieto kroky v súlade s Ústavou SR. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Mária Kolíková (Za ľudí).
  3. Branislav Gröhling.
  4. Poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál.
  5. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  6. Robert Fico na snímke z videa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovej strana Hegerovi: Vieme si predstaviť menej násilný spôsob ako povinné očkovanie!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti