eReport.sk
Peter Kresák. Foto: tasr

Bývalý politik a ústavný právnik v tom má jasno: Povinné očkovanie je nielen možné, ale aj ústavne konformné!

Po vyhlásení predsedu vlády Eduarda Hegera, že aj na Slovensku už minimálne časť koaličných politikov uvažuje nad zavedením povinného očkovania, prišla reakcia od niekdajšieho poslanca za Most-Híd Petra Kresáka. Spoluautor doteraz najrozsiahlejšej novely Ústavy SR z rokov 2001 a 2002 zámer vlády schvaľuje a nevidí problém ani s ústavnosťou pri povinne nariadenej vakcinácii obyvateľov.

V situácii, v ktorej sa Slovensko v súčasnosti nachádza, je povinné očkovanie nielen možné, ale aj potrebné a ústavne konformné. Uviedol to ústavný právnik a bývalý politik Peter Kresák.

„Mám pri tom na mysli najmä pozitívny záväzok štátu chrániť životy a zdravie svojich občanov. Či je lepšie plošné povinné očkovanie alebo očkovanie podľa vekovej skupiny, je odborná otázka, na ktorú musia odpovedať odborníci,“ vysvetlil Kresák.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) v sobotu uviedol, že o povinnom očkovaní pre seniorov aktuálne diskutuje s právnikmi či s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Zároveň nevylúčil aj plošné povinné očkovanie na Slovensku. Momentálne vedie diskusie o tom, či by boli tieto kroky v súlade s Ústavou SR. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Eduard Heger (OĽaNO)
  3. Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Branislav Gröhling.
  5. Poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál.
  6. Veronika Remišová v rovnošate skauta.
  7. Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
  8. Robert Fico na snímke z videa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý politik a ústavný právnik v tom má jasno: Povinné očkovanie je nielen možné, ale aj ústavne konformné!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php