eReport.sk
Zjavne je z čoho
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Zdroj: wikipedia.org

Reznikov: Na Ukrajinu dorazili protivzdušné systémy NASAMS a Aspide

 Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov v pondelok oznámil, že na Ukrajinu dorazili západné systémy protivzdušnej obrany NASAMS a Aspide. Podľa neho posilnia obranu voči ruským útokom, ktoré sa v poslednom čase zameriavajú na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Neefektívne a zbytočné sankcie?
  2. Británia o nedostatku ruskej munície
  3. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
  4. Stret armád
  5. Ilustračné foto

Na Ukrajinu dorazili systémy protivzdušnej obrany NASAMS a Aspide! Tieto zbrane výrazne posilnia ukrajinskú armádu a posilnia bezpečnosť našej oblohy,“ uviedol na sociálnych sieťach Reznikov, ktorý v tejto súvislosti vyjadril vďaku partnerom Ukrajiny – Nórsku, Španielsku a Spojeným štátom.

Budeme pokračovať v zostreľovaní terčov nepriateľa, ktoré na nás útočia,“ ubezpečil ukrajinský minister obrany.

Systémy

NASAMS je systém protivzdušnej obrany stredného až dlhého dosahu vyvinutý nórskou spoločnosťou Kongsberg a americkou firmou Raytheon. MBDA Aspide je taliansky protilietadlový raketový komplet s krátkym až stredným dosahom.

Reznikov už v októbri oznámil, že na Ukrajinu doviezli prvý zo štyroch prisľúbených nemeckých systémov protivzdušnej obrany IRIS-T.

Ruský útok

Ruské rakety a drony za posledný mesiac zničili zhruba tretinu ukrajinských elektrární. Vláda v Kyjeve preto vyzvala Ukrajincov, aby v maximálnej možnej miere šetrili elektrinou, hlavne v čase najväčšieho zaťaženia energetickej siete. Po celej Ukrajine v dôsledku ruských útokov dochádza k plánovaným odstávkam aj nepredvídaným výpadkom elektrickej energie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Reznikov: Na Ukrajinu dorazili protivzdušné systémy NASAMS a Aspide

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie