eReport.sk
Amaterizmus a kampaň
Ľubica Laššáková Foto: eReport Bez cenzúry

Ľubica Laššáková naložila Budajovi i Milanovej: Naozaj ste zabudli poistiť národné kultúrne bohatstvo?

Amaterizmus a kampaň. Asi tak by sa dalo zhodnotiť to, čo naši „vládni odvolanci“ predvádzajú v súvislosti s víkendovým požiarom v Banskej Štiavnici. K situácii sa vyjadrila bývalá ministerka kultúry Ľubica Laššáková, členka opozičnej strany Hlas-SD.

Zodpovednosť nesie i Heger

„Odvolaný premiér E. Heger s odvolanou ministerkou, N. Milanovou, si zúfalo robia predvolebnú kampaň pri nešťastí v Banskej Štiavnici. A pritom to bola práve N. Milanová, ktorá nepožiadala o európske peniaze z Plánu obnovy. Tie by sa teraz zišli na rekonštrukciu národných kultúrnych pamiatok,“ uviedla Laššáková na sociálnej sieti. A dodala ešte závažnejší fakt:

„Bola to táto vláda, ktorá ohrozila finančné prostriedky na rekonštrukciu národných pamiatok v lokalitách UNESCO na Slovensku.“

Ľubica Laššáková, Hlas-SD

Zabudnuté poistenie?

„Nepoistiť národné kultúrne bohatstvo je barbarstvo. Hlas-SD považuje za amaterizmus a nekompetentnosť ministrov J. Budaja a N. Milanovej to, ako si prehadzujú zodpovednosť za zanedbanie poistenia Banského múzea v Banskej Štiavnici,“ uviedla bývalá ministerka kultúry.

Amaterizmus a kampaň

„Predvádzajú pred verejnosťou obyčajnú politickú frašku… Je to dôkaz toho, že títo ľudia nevedia spravovať štát,“ skonštatovala Laššáková.

„Pod mojím vedením ministerstvo kultúry poisťovalo Narodné kultúrne pamiatky centrálne, nielen budovy, ale aj depozitáre.“

Ľubica Laššáková, Hlas-SD

Odkaz našej (odvolanej) vládnej moci

Bývalá ministerka kultúry pre dočasne poverených ministrov pripojila i ostrejší odkaz:

„Páni ministri, nestačí sa ukazovať na mieste požiaru, ale konať tak, aby prípadné škody mali byť z čoho sanované!“

„Väčšina členov tejto odvolanej vlády dlhodobo zlyháva vo svojich funkciách. A toto je ďalší smutný dôkaz ich absolútnej nekompetentnosti a nezodpovednosti,“ dodala na záver Laššáková.

Zdroj: FB Ľ.L. , TS Hlas-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ľubica Laššáková naložila Budajovi i Milanovej: Naozaj ste zabudli poistiť národné kultúrne bohatstvo?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti