eReport.sk
Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Eduard Heger. Foto: tasr

Ďalšia prestrelka medzi SaS a odvolanou vládou, tentokrát kvôli školskému zákonu

Novela školského zákona by v prípade schválenia dávala školám návod aj na segregovanie. Tvrdí to poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister školstva Branislav Gröhling (SaS). Navrhovaná legislatíva podľa neho hovorí o vyčleňovaní detí so špeciálnymi potrebami a prináša tiež nevymožiteľnosť pomoci deťom, keďže by školy mohli odmietnuť pomoc, o ktorú rodičia požiadajú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Medzinárodné právo je v rozklade
  2. Blaha je blázon
  3. Ukrajina je rukojemníkom Západu
  4. Amaterizmus a kampaň

Heger

Poznamenal, že dočasne poverený minister školstva Ján Horecký má osloviť bývalého šéfa rezortu školstva a poslanca Národnej rady SR Branislava Gröhlinga (SaS) na rokovanie.

Odvolaný premiér už v tejto veci oslovil aj lídra liberálov Richarda Sulíka. „Naším cieľom je dostať tento zákon do takej podoby, aby bol schválený. Ak SaS má výhrady, budeme s ňou rokovať.“

Veď za to môže SaS

Heger podotkol, že novelu školského zákona začal riešiť ešte Gröhling a súčasný minister školstva zdedil jeho prácu.

 „Teraz ma prekvapuje, že práve on nechce podporiť tento zákon. Rokovania bežia, preto som požiadal ministra, aby si vzal viacej dní na to, aby s Gröhlingom o tom rokoval. Nám ide o výsledok, nemáme v tom politické záujmy. Plán obnovy je stavaný pre Slovensko,“ uviedol.

Zároveň ho mrzí postoj SaS, ktorá v utorok nepodporila návrh novely zákona o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti v prvom čítaní.

Gröhling

Tvrdí, že pokiaľ by rodič prišiel s dieťaťom na školu a požiada o podporné opatrenia, teda buď o asistenta, stretnutie s psychológom či doučovanie, podľa návrhu by mu škola mohla odmietnuť poskytnúť pomoc. 

„V praxi sa stane, že školy nedostanú finančné prostriedky na to, aby mohli poskytnúť takúto pomoc a budú odmietať žiakov so znevýhodnením. Rodičia sa buď zmieria s tým, že nebudú mať takúto podporu, alebo im zákon hovorí, že sa im bude hľadať iná škola. Niekde inde, kde budú môcť cestovať. Vznikne jedna škola v regióne, ktorá sa obetuje a bude prijímať všetky takéto deti,“ priblížil Gröhling na utorkovej tlačovej konferencii.

A dodal, že ide o ukážkový príklad segregovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia prestrelka medzi SaS a odvolanou vládou, tentokrát kvôli školskému zákonu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti