eReport.sk
Blaha je blázon
Predseda OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matovič s protiamerickým statusom: Iracké zbrane hromadného ničenia boli falošnou zámienkou USA!

Matovič s protiamerickým statusom. „Pred 20 rokmi USA pod falošnou zámienkou – že Irak vlastní zbrane hromadného ničenia – nahovorili 49 krajín do tzv. ´Koalície ochotných´ … krajín, ktoré boli ochotné bez mandátu OSN, len z vlastného presvedčenia o svojej neomylnosti, zaútočiť na Irak. Bohužiaľ, sa medzi ´neomylných´ zaradilo aj Slovensko pod velením SDKÚ a KDH,“ začal svoj šokujúci status expremiér a exminister Igor Matovič (OĽANO).

Matovič s protiamerickým statusom

Matovičova strana počas tohto volebného obdobia presadzovala západné názory na covid, na vojnu na Ukrajine, alebo na krízu. Momentálna politická situácia a odchod premiéra Eduarda Hegera do Demokratov však evidentne aj Matoviča prinútili zamýšľať sa nad tým, ako lepšie reagovať na reálne názory bežného obyvateľstva. A tak prišla aj rétorika, ktorá znie všelijako, len nie prozápadne.

Rozsievanie demokracie dynamitom

Matovič upozorňuje, že následkom vojny v Iraku boli státisíce obetí. Pre objektívnosť treba však dodať, že obete dennodenne prináša aj vojna na Ukrajine. A prilievanie zbraní do konfliktu podľa viacerých odborníkov prináša akurát tak jeho predlžovanie. Rozhodnutia o zasielaní zbraní a najnovšie aj vojenskej techniky pritom prichádzajú z vlády, ktorej šéfuje Matovičova strana.

Foto: fb/igormatovič

„Následky rozsievania demokracie dynamitom však boli zničujúce. Priamo v Iraku zomreli státisíce ľudí. Niektorí priamo ako vojenské či civilné obete vojny, ostatní ako obete občianskej vojny a najmä zverstiev Islamského štátu, ktorý vznikol len vďaka vojne. Na vojnu v Iraku však doplatili aj mnohé iné krajiny mimo Iraku samotného. Nestabilita sa preniesla aj do susednej Sýrie, v ktorej aj po zverstvách IS ako aj prezidenta Asada zomreli ďalšie státisíce ľudí. Následný exodus miliónov utečencov do Turecka a EÚ spôsobil zásadné oslabenie EÚ, keďže nelegálna migrácia bola poslednou a rozhodujúcou kvapkou, ktorá pomohla k úspešnosti Brexitu,“ vrátil sa expremiér k Iraku.

Ďalší útok na médiá

Analytici sa v zásade zhodujú, že Matovičovi k moci nepomohli len protesty za slušné Slovensko, ale aj intenzívna činnosť médií od roku 2018. To, čo voľakedy pravicovému politikovi pomohlo, ho dnes však ničí. A zostruje sa teda aj jeho rétorika voči „strážcom demokracie“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Západ nechce mier
  2. Prelomový krok.
  3. Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
  4. Putin môže byť okamžite zatknutý

„Netreba však zabúdať na to, čo v tom čase robili slovenské médiá. Hlavné PROvojnové médium bolo SME, ktorému vtedy velil istý pán Šimečka – otec šéfa PS. Ten si dnes zrazu síce sype popol na hlavu, ako veľmi vtedy zlyhal (aspoň to). To však z neho vinu z verejného nadŕžania zločinom nikdy nezmaže. Dnes tento istý človek stojí na čele inej Koalície ochotných – dnes už ako hlavný ideológ Denníka N(enávisť) hlása tézu, že vláda s mafiou zo Smeru s menom Hlas je nie že prípustná, ale priam žiadúca. Uvidíme, kedy opäť pochopí zvrátenosť svojej propagandy,“ uzavrel Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič s protiamerickým statusom: Iracké zbrane hromadného ničenia boli falošnou zámienkou USA!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti