eReport.sk
Nevídaná zábava?
Veronika Remišová, ministerka, digitálna a právna líderka Slovenska. Zdroj: fotokoláž eReport/tasr

Remišová opäť ako sudkyňa Barbara: Kaliňák i Žilinka budú mať veľký problém!

Absolventka práva, teda presnejšie bábkoherectva, sa na sociálnej sieti zase raz vyjadrila ku kauze z prostredia justície. Tentokrát si všimla, že sa v Nemecku začal súdny proces s jedným z obvinených v kauze Vietnamec. Toho mal podľa našej erudovanej odborníčky schovať v lietadle Robert Kaliňák ako vtedajší minister vnútra, pričom v kokpite nesedel nik iný ako Maroš Žilinka.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Skutok sa nestal
 2. Krajniak to vidí jasne
 3. Eva Mišíková počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020.
 4. Vyhlásenie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku
 5. Na ilustračnej snímke vietnamská vlajka.
 6. Advokát Martin Ribár
 7. Nejasnosti u Remišovej?
 8. Lepšie by to nenapísal ani maestro Jakubisko
 9. Lepšie by to nenapísal ani maestro Jakubisko
 10. Ilustračné foto - tajné dokumenty
 11. Za všetkým hľadaj Fica
 12. Remišová o Remiášovej vražde
 13. lipšic s todovou su sklamani

„Podozrenia z toho, že bol za vlády Smeru našim vládnym špeciálom unesený cudzí občan sa na Slovensku upratali pod koberec. Verejnosť pritom doteraz nedostala odpoveď na otázku, či do tejto kriminálnej akcie boli zapojené štátne zložky pod vedením Roberta Kaliňáka. Naopak, zviditeľnil sa generálny prokurátor Žilinka, ktorý kauzu uzavrel so slovami, že chce, aby sa „raz a navždy za prípadom urobila bodka a aby sa vec zákonne objasnila,“ napísala známa „sudkyňa z ľudu.“

„Ak vyjde pred súdom v Nemecku najavo, že únos napokon naozaj prebehol za účastí slovenských orgánov, problém nemá iba Robert Kaliňák, ale aj Maroš Žilinka, ktorý za prípadom robil bodku tak, že sa celá vec pozametala do stratena. „

Veronika Remišová, digitálna líderka

A teraz prejdime od emócií a populizmu k faktom. K preskúmaniu kauzy údajného únosu došlo zo Žilinkovho podnetu, keďže chcel mať prehľad v tom, či orgány činné v trestnom konaní rozhodli zákonným spôsobom a na základe dôkazov, z ktorých takýto záver vyplýval.

 „Považoval som za potrebné, aby sa raz a navždy za prípadom urobila bodka a aby sa vec zákonne objasnila. Nedovolím, aby ani generálny prokurátor, ani orgány prokuratúry boli zaťahované do politického boja,“ povedal v marci 2021 k tejto kauze Maroš Žilinka pre TA3. Podotkol, že si dôkladne naštudoval celý spis, ktorý mal viac ako 4 000 strán. Či ho čítala aj „sudkyňa,“ Veronika, nie je známe. Generálny prokurátor k veci tiež uviedol:

„Z týchto dôkazov vyplýva, že z nich nemožno vyvodiť záver, že orgány SR sa vedome podieľali na únose. Nie je preukázané ani to, že bol vôbec tento občan na palube lietadla a na území republiky.“

Maroš Žilinka, GP SR

Generálny prokurátor skritizoval aj mnohé médiá, ktoré, tak ako v iných prípadoch, písali miesto faktov „množstvo fám.“ Nikdy sa nepotvrdili ani správy o „narýchlo pristavenej dodávke pri Bôriku, ani odobratí mobilov palubného personálu.

Únos

V prípade išlo o vietnamského funkcionára, ktorý v roku 2016 ušiel do Nemecka. Vo Vietname ho totiž stíhali pre rozsiahlu korupciu. Odchodom do Nemecka sa snažil vyhnúť trestu, požiadal tu aj o azyl. Jeho domovská krajina opakovane žiadala Nemecko o jeho vydanie.

V čase únosu, bola na Slovensku oficiálna návšteva z Vietnamu. Rezort vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka, im poskytol vládny špeciál. „Delegácia mala prísť do Viedne, ale prišla do Prahy a požiadala o dopravu vládnym špeciálom, čo naša strana aj urobila,“ uviedol vtedy Kaliňák.

„V prípade, že sa potvrdia informácie nemeckých orgánov, budeme to vnímať ako prejav hrubej nekorektnosti zo strany partnera z Vietnamu, zneužitie našej pohostinnosti na iné ako priateľské vzťahy a naštrbenie doteraz dobre sa rozvíjajúcich bilaterálnych vzťahov medzi obidvoma krajinami.“

Stanovisko rezortu vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka

 „Ja osobne tomu neverím. Ale čo vyšetrovanie preukázalo, je, že SR v tom nebola zapojená. Že žiadny politik, policajt či štátny úradník sa na tom aktívne nepodieľal. Nie je téma, či bol alebo nebol niekto unesený, ale to, či sme im aktívne pomáhali, a tu sa potvrdilo, že to nie je pravda,“ vyhlásil Kaliňák neskôr pre Pravdu. To, že aj samotné nemecké orgány priznali, že Slovensko sa do únosu nijako nezapojilo, potvdril aj Maroš Žilinka.

Aktuálne prebieha v Nemecku súd s jedným z únoscov. Veronika Remišová dúfa, že ten „usvedčí Źilinku i Kaliňáka.“

Zdroj: fb V.R. , TA3, Pravda


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová opäť ako sudkyňa Barbara: Kaliňák i Žilinka budú mať veľký problém!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti