eReport.sk
Andrej Danko na snímke, ktorú zverejnila satirická stránka.
Andrej Danko Zdroj: fB

Raši nepotešil Danka, naďalej počíta s nomináciou na predsedu NR SR, KDH nevylúčilo jeho podporu


Raši naďalej počíta so svojou nomináciou na predsedu parlamentu a avizuje, že koaličná zmluva sa otvárať nebude. KDH si podľa Majerského vie predstaviť, že by Rašiho na tento post podporilo.

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši (Hlas-SD) počíta s tým, že je kandidátom na post predsedu Národnej rady (NR) SR. Koalícia sa podľa neho vráti k tejto téme po eurovoľbách. Predseda KDH Milan Majerský predpokladá, že hnutie by Rašiho podporilo. Uviedli to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Koaličná zmluva sa otvárať nebude

V súvislosti s postojom predsedu SNS Andreja Danka Raši podotkol, že treba ctiť koaličnú zmluvu. „Myslím si, že nejde o nomináciu mňa ako osoby, nemá so mnou problém, ale áno, problémom je, že by na tejto pozícii videl seba,“ skonštatoval. Dodal, že koaličná zmluva sa otvárať nebude. Doplnil tiež, že ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD) by bola dobrou líderkou strany, rovnako ako ostatní členovia predsedníctva. Prioritou podľa neho je, aby si vedenie vybralo jedného kandidáta a vyhlo sa vnútrostraníckym sporom.

Majerský uviedol, že hnutie nepodporí akéhokoľvek kandidáta na post predsedu parlamentu. Vie si však predstaviť, že by podporilo Rašiho. „Predpokladám, že pravdepodobne ministra Rašiho podporíme,“ vyhlásil Majerský. Verí, že koalícia túto otázku vyrieši čo najskôr a predloží návrh na nového predsedu parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nechcú za neho priznávať?

Obaja diskutujúci sa zároveň zhodli na tom, že nová nemocnica v Prešove je dobrou správou pre pacienta. Podľa Rašiho bude mať strategický význam a zároveň zvýši úroveň v regióne. Majerského vyrušuje, že projekt bude riešený v utajenom režime. Podotkol, že hnutie má voči ministerke zdravotníctva Zuzane Dolinkovej (Hlas-SD) viaceré výhrady. Raši deklaroval, že strana ministerku podporuje. Vyvrátil, že by sa diskutovalo o jej odvolaní.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši nepotešil Danka, naďalej počíta s nomináciou na predsedu NR SR, KDH nevylúčilo jeho podporu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne