eReport.sk
Rado Baťo ako hovorca Ivety Radičovej v júli 2010. Foto: tasr

Rado Baťo naložil exministrovi: Jeho vyjadrenia sú šialené! A spriada takéto plány

Bývalý poradca Andreja Kisku Rado Baťo sa pustil do exministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Ten sa vyjadril, že sme druhú vlnu zvládli relatívne dobre a to veru nemal robiť.

Baťo dnes pracuje ako poradca pre mimoparlamentnú stranu, ktorej šéfuje bývalý minister zdravotníctva za Smer Tomáš Drucker. Je teda prirodzené, že sleduje každý výrok vládnych predstaviteľov. Exporadca a bývalý novinár nejde pre drsné a uštipačné výrazy ďaleko a tak to nebolo ani v prípade bývalého šéfa rezortu zdravotníctva. „My sme druhú vlnu zvládli relatívne dobre v nemocniciach, hoci sme mali veľa úmrtí,“ skonštatoval Krajčí v rozhovore pre hnonline.sk.

„Tak riekol Marek Krajčí, bývalý minister, ktorý v posledných dňoch vstáva z politického hrobu s novým presvedčením, že Boh má s ním veľké plány. Samozrejme, Krajčího vyjadrenie je šialené. Vyzerá ako nepodarená verzia vtipu „operácia sa podarila, pacient zomrel,“ kopol si Baťo.

tlačová konferencia predsedu vlády SR Igora Matoviča (vpravo) a ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího (vľavo)

Podľa Baťa spriadajú Krajčí a Matovič plány ako sa zbaviť ministra Lengvarského – Foto: tasr

Rozbehnutý exporadca ale neprestával. Skôr naopak. „Je nepredstaviteľné, aby takúto vetu vypustil vrcholový politik v polopríčetnej krajine. A už vôbec nie zdiskreditovaný exminister, ktorý má na svedomí najväčšiu tragédiu od svetovej vojny. Lenže Marektodal má imunitu. Lebo na Slovensku to funguje tak, že ak sa dokážete vytrvalo správať ako magor alebo prasa, prejde vám všetko. Vaše výčiny zovšednejú, nad vašim konaním začnú mávať rukou médiá aj verejnosť. Získavate imunitu – to, čo by inému zlomilo väz, sa stáva súčasťou vášho politického šarmu. „To je náš Igor, to je náš Boris, oni sú skrátka takí,“ nakladá politikom.

Z veksláka sa teda podľa neho stane líder konzervativizmu a z najväčšieho klamára v domácej politike premiér a minister financií. „Vďaka normalizácii vyšinutosti sa výkon verejnej funkcie mení na sureálnu šou, v ktorej sa väzba medzi konaním a jeho dôsledkami úplne pretrhne. Vďaka normalizácii vyšinutosti nie je nik ochotný zastaviť magora, pre ktorého je dôležitejšie vymýšľať nebezpečné a drahé cirkusové predstavenia (blekaut, plošné testovanie, Sputnik, očkovacia lotéria) než ochraňovať životy a zdravie ľudí. A vďaka normalizácii vyšinutosti chodí exminister zdravotníctva – ten, koho si história zapamätá ako človeka, ktorého dojala viac vlastná demisia než tisíce obetí pandémie – do televízie kydať na svojho nástupcu,“ chŕli síru Baťo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marek Krajčí v štúdiu RTVS.
  2. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS
  3. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov

Dokonca naznačuje, že dvojica Krajčí a Matovič spriada plán ako sa „zbaviť ministra Legvarského, aby sa Marektodal mohol vrátiť na výslnie. Samozrejme, že je to vyšinutý plán. Ale prečo by sa nepokúšali pomstiť a škodiť, keď im v tom nikto a nič nebráni. Prepiekli sa im oveľa horšie veci.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rado Baťo naložil exministrovi: Jeho vyjadrenia sú šialené! A spriada takéto plány

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti