eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS. Foto: tasr

Zdražovanie cien energií nie je dôvodom? Vláda stojí za Sulíkom, s jeho odvolávaním nesúhlasí!

Vládny kabinet prijal nesúhlasné stanovisko k návrhu skupiny poslancov Národnej rady (NR) SR na vyslovenie nedôvery vicepremiérovi a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS). Spravil tak na svojom utorkovom rannom online rokovaní. Sulíka majú v parlamente odvolávať v utorok.

Vládna garnitúra nesúhlasí s tvrdením iniciátorov Sulíkovho odvolania, že minister nepredstavil ani jedno racionálne riešenie problematiky zdražovania energií. „V tejto súvislosti je potrebné uviesť, že Ministerstvo hospodárstva (MH) SR predstavilo a aj presadilo niekoľko opatrení, ktoré zmierňujú koncové ceny energií a zvyšujú transparentnosť cenovej regulácie,” napísala vláda v stanovisku. Medzi inými vymenovala vláda napríklad transparentnú reguláciu prirodzených monopolov v energetike, zavedenie prolongácie pre fotovoltické elektrárne s najvyššou podporou, vysporiadanie sa s historickým dlhom voči distribučným spoločnostiam vo výške 360 miliónov eur.

Odvolávanie pre nespôsobilosť vykonávať funkciu

Odvolávanie inicioval opozičný Smer-SD, ktorý tvrdí, že Sulík je nespôsobilý na výkon funkcie. „Nespôsobilosť pána Sulíka ako ministra hospodárstva SR je zrejmá predovšetkým v poslednom období, keď SR, podnikateľská sféra, slovenské domácnosti, mestá a obce čelia bezprecedentnému tlaku v podobe enormného rastu cien energií,” píše sa v odôvodnení návrhu na odvolanie Sulíka.

Viac z domácej politiky:

  1. Juraj Blanár a Veronika Remišová v štúdiu RTVS.

Podnikateľské subjekty i domácnosti čaká enormné zdražovanie tepla, plynu a elektriny a minister hospodárstva podľa opozície doteraz nepredstavil žiadne racionálne riešenie.

Spackaná výstava v Dubaji

Sulíka tiež kritizujú za to, že nezvládol prípravu a otvorenie slovenského pavilónu na svetovej výstave EXPO, čím spôsobil Slovensku medzinárodnú blamáž. Vláda s tým však takisto nesúhlasí. Sulík na avizované odvolávanie reagoval tak, že sa teší, že bude môcť vysvetliť verejnosti okolnosti cien energií. Tvrdí, že ľudia splácajú v účtoch za elektrinu niekdajšie “bačovanie” Smeru-SD.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdražovanie cien energií nie je dôvodom? Vláda stojí za Sulíkom, s jeho odvolávaním nesúhlasí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport