eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Známy lekár skritizoval Matovičov nápad: Toto je cez čiaru, je ako trucovité decko na pieskovisku!

Čo je veľa, to je veľa. Ministerstvo financií na čele s Igorom Matovičom totiž pred pár dňami oznámilo, že chce znížiť platby za poistencov štátu. Tento krok prichádza v čase, keď zdravotníci bijú na poplach a poukazujú na stav zdravotníctva.

Krátenie platieb kritizoval aj lekár a primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský. Na problém sa však pozrel aj z iného uhla. Naznačil, že za kontroverzným nápadom môže byť vzťah medzi financmajstrom Matovičom a ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. „Ak by som chcel niekomu dokázať, že nie je lepší manažér ako ja, hoc opak je pravdou, správal by som sa presne tak ako sa dlhodobo správa minister financií k ministrovi zdravotníctva,“ zauvažoval na sociálnej sieti Kulkovský, ktorý nápad so znižovaním platieb za poistencov štátu považuje za „podpásovku“.

– Foto: fb/kulkovskymilan

„Zníženie platby za poistencov štátu v čase, keď zdravotníctvo potrebuje stimuly a nie brzdy, je úderom pod pás,“ zdôraznil primár. „Je jedno, či to bude minister zdravotníctva kompenzovať iným spôsobom a donekonečna tvrdiť, že sa v podstate nič zlé nestalo. Ide o princíp, zlý signál. V koincidencii s bohapustým mrhaním financií na lotériu je jednoducho zníženie platby za poistencov štátu provokatívnou frčkou do nosa všetkým zdravotníkom. Nevychádza mi z toho nič iné než škodoradostný odkaz: “A teraz si poraď! Cha,” skritizoval odborník ministra financií.

Matovič už dlhšie kritizuje Lengvarského hoci ide o nominanta OĽANO. – Foto: tasr

Škoda len, že nehovoríme o trucovaní dieťaťa na pieskovisku, ale o dospelej osobe, ktorá do hry o všetko stavila osud slovenského zdravotníctva a zdravie obyvateľstva. Iróniou a zároveň potvrdením vyššie uvedeného princípu trucu a škodoradosti, je obhajovanie znižovania rozpočtu bývalým ministrom zdravotníctva. A to je už fakt okato cez čiaru,“ uzavrel známy lekár.

Čítajte viac:

  1. Igor Matovič a Vladimír Lengvarský.
  2. Marek Krajčí (OĽaNO)
  3. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  4. Cvičenie vo fitness centre.
  5. Ampulky s ruskou vakcínou Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 vo virologickom inštitúte Torlak v Belehrade.

Proti znižovaniu platieb za poistencov štátu sa vyjadrila napríklad aj šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková. „Ak sa budeme takto správať aj v budúcnosti k zdravotným poisťovniam, budú krátiť zmluvy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a budú si vytvárať väčší rezervný vankúš. Teraz zníženie zvládnu, ale neskôr to môže znamenať obmedzenie zdravotnej starostlivosti,” povedala koaličná poslankyňa.

Nesúhlasí s ňou exminister zdravotníctva Marek Krajčí. „Keby súkromné poisťovne neurobili určité účtovné operácie, vykázali by zisk. Je dôležité, aby teraz dostali len tie peniaze, ktoré potrebujú,” oponoval.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známy lekár skritizoval Matovičov nápad: Toto je cez čiaru, je ako trucovité decko na pieskovisku!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport