tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Exminister zdravotníctva Marek Krajčí Foto: tasr

Krajčí si rypol do Lengvarského: Nie som vôbec šťastný, ako sa manažuje tretia vlna!

Sám bol ako minister zdravotníctva veľakrát v koncoch, no dnes sa k riadeniu pandémie Marek Krajčí rád vyjadruje. Uvoľnené opatrenia počas nasledujúcich dní a sviatkov podľa neho spôsobia, že tretia vlna pandémie bude vo veľkej sile pokračovať, a to najmä v nemocniciach.

V aktuálnej situácii je podľa neho potrebné zavádzať striktné opatrenia, čo sa nedeje. „Nie som vôbec šťastný, ako sa manažuje tretia vlna, nepoučili sme sa z predchádzajúcich chýb,“ vyhlásil Krajčí. Problém vidí v nízkej zaočkovanosti, pričom kritizuje pokles očkovania počas letných mesiacov: „Keď sa pozrieme na krivky z iných krajín, tak všetky krajiny okrem Slovenska očkovali ďaleko lepšie.“ Problémom je podľa neho tiež neskorý začiatok preočkovávania treťou dávkou. Poukázal pri tom na štúdie, ktoré dokazujú, že vakcína má protektívny efekt tri alebo štyri mesiace a následne ľudia môžu vírus šíriť ďalej.

Mohlo by vás zaujímať:

Pri tak veľkom počte nezaočkovaných sa podľa neho malo začať oveľa skôr so samotestovaním. Považuje za chybu, že sa intenzívnejšie nevyužila možnosť samotestovania vo firmách a školách. Rovnako sa pri tom odvoláva na krajiny, ktoré vďaka samostestovaniu úspešnejšie manažujú tretiu vlnu. Poznamenal, že vďaka samotestom sú pozitívni vychytávaní, rýchlejšie karantenizovaní, neroznášajú ochorenie ďalej a krivka infekčnosti teda nestúpa tak prudko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajčí si rypol do Lengvarského: Nie som vôbec šťastný, ako sa manažuje tretia vlna!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku