tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Marek Krajčí Foto: tasr

Analytici porovnali roky 2020 a 2021. Exminister Krajčí by to ani nemal čítať!

Aj keď sme si možno pred niekoľkými mesiacmi mysleli, že s covidom sa budeme mordovať len pár týždňov, od prvého potvrdeného prípadu u nás už ubehol rok a pol. Vymenil sa premiér a aj šéf rezortu zdravotníctva. Analytici z platformy Dáta bez pátosu porovnali rok 2020 s týmto rokom. Exministrovi zdravotníctva sa to dobre čítať nebude.

„Počúvame dnes hodnotenia na adresu súčasného vedenia boja s pandémiou. Hodnotenia o tom, čo sa zvláda a dokonca aj o tom, čo bolo minulú jeseň lepšie. Lepšie nebolo minulú jeseň absolútne nič. Dokonca ani počasie,“ začali zostra svoj dnešný status. Tento rok sú veci a boj podľa nich pod kontrolou. „Sme krajina milovníkov hoaxov, veriacich na čipy, chemtrails, zbúrané dvojičky, plochú zem a na virózu si pýtame penicilín. Je to obrazom úrovne vzdelania a priamo úmerné schopnostiam čítať s porozumením a dychtivo poznávať, zamýšľajú sa.

Dnes má I. dávku vakcíny 45% obyvateľov. „Rastieme o 1% mesačne. Dnes rastú ceny benzínu rýchlejšie ako % zaočkovanosti. Väčšina krajín to má v roku 2021 opačne,“ upozorňujú na nedostatočnú vakcináciu.

Rozhodli sa teda porovnať roky 2020 a 2021. Exminister zdravotníctva Marek Krajčí nevyšiel z ich zamyslenia veľmi lichotivo. „Nemali sme žiadne rizikové hodnotenie okresov, regiónov, krajov. Minister išiel naslepo. Dokonca hodnotil Kysucké Nové Mesto ako jedno z najlepších, aj keď sa tam netestovalo. Nula je nula. Aj ňou bol,“ rypli si do bývalého šéfa rezortu. Ak by podľa nich v rezorte zdravotníctva venovali väčšiu pozornosť číslam, tak by v tom období nemohli označiť takmer celé Slovensko červené. „Minulý rok neexistovala žiadna komunikácia s odbornou obcou, názory, nápady a riešenia vznikali náhle a veľmi pravdepodobne priamo na tlačovkách vedenia boja s pandémiou. Neboli použité žiadne, ale žiadne z nástrojov z iných krajín. Výsledky meraní rizika, testovania, chorobnosti, počtu pacientov neboli publikované, mali sme dátové peklo,“ myslia si o náročnom roku 2020.

– Foto: FB/databezpatosu

Naopak tento rok sa im riadenie boja s pandémiou pozdáva viac. „Máme jasné, aj keď prísne hodnotenie situácie, ktorú meriame vopred odkomunikovanými parametrami. Ideme podľa COVID Automatu a máme aj žolíkov. K rizikám sú priradené obmedzenia a situácia sa monitoruje,“ konštatujú analytici.

Vítajú, že krajina nie je celoštátne zavretá, deti chodia do škôl, rodičia do práce, aj keď niektoré typy škôl majú dištančné vzdelávanie. „Publikovaných je množstvo údajov, niektoré síce neskôr, niektoré nie kompletne, niektoré sa sem-tam opravia. Ale obraz o aktuálnej situácii máme jasný, o predikciách sa vedú polemiky a diskusie,“ dodávajú.

Pre hundrošov, ktorí majú pocit, že ide všetko zlým smerom majú postreh. „Ak budete počuť o nezvládaní situácie dnes a súčasným ministrom, tak si spomeňte ako nám = Slovensku ponúkali Pfizer (milióny kusov) a aj Modernu (tiež milióny kusov – o čom sa nepísalo) a minister Marek Krajčí ponuku odmietol a objednali sme Sputnik. Potom nám Pfizer a Moderna chýbali a mali sme ešte v júni plnú čakáreň,“ pripomínajú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. očkovanie, vakcinácia, deti, covid, školáci
  2. Ampulky s ruskou vakcínou Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 vo virologickom inštitúte Torlak v Belehrade.

Vo virtuálnom svete sociálnych sietí už lietajú aj také predpovede, že na Vianoce bude na Slovensku opäť lockdown. Čo na to analytici? „Ak budete dnes počuť o lockdowne na Vianoce, tak je to minimálne predčasné, nie je to „na stole“ a nevieme o žiadnom analytikovi, ktorý by to čo i len zvažoval alebo sa k tomu vyjadroval. Veľmi hmlisto tušíme, čo bude na Dušičky, veľmi málo vieme o tom, čo bude na Mikuláša a o Vianociach zatiaľ nechyrujeme.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytici porovnali roky 2020 a 2021. Exminister Krajčí by to ani nemal čítať!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku