eReport.sk
Čo hovorí na Dzurindov možný návrat do politiky?
Iveta Radičová krátko po páde vlády v roku 2011. foto:tasr

Radičová si nebrala servítku: Toto je jediné, čo môže tento novinár spraviť v hlbokom úklone!

Médiá aj verejnosť už pár dní zamestnáva škandál okolo speváčky Simy Magušinovej. Na sociálnej sieti ju totiž verejne preberali komentátor Peter Tkačenko a Rado Ondřejíček, ktorý stojí za projektom Cynická obluda.

„Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú, alebo to zase budem musieť urobiť ja?“ pýtal sa na sociálnej sieti Tkačenko, ktorému kontroval kolega. „Ona je kresťanka, nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ tvrdil Ondřejíček. Do toho pridal komentátor, že by Magušinovú „mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia“. Po ich slovách nasledovala vlna nevôle z rôznych strán. Speváčky sa zastal napríklad expremiér Igor Matovič.

– Foto: internet

Svoje si povedal aj bývalý zabávač Jozef Pročko, ktorý nepriamo prirovnal Tkačenka k poslancovi Tomášovi Tarabovi. Ten v minulosti zažil vlnu kritiky po tom, čo zverejnil fotografiu dcéry Zuzany Čaputovej s komentárom „po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku“.

– Foto: fb/jozoprockostranka

Svojich kolegov nepriamo skritizovala aj samotná šéfredaktorka denníka Sme Beata Balogová, ktorá na sociálnej sieti zverejnila niekoľko statusov. Zrejme nepomohlo. „Snažila som sa vniesť element diskusie do toho. Snažila som sa vysvetliť, že novinár nesie oveľa väčšiu zodpovednosť za váhu slov, lebo to je súčasť našej práce,“ povedala v diskusii, ktorá sa uskutočnila na Fakulte masmédií PEVŠ k výročiu 17. novembra.

Sima Magušinová – Foto: tasr

Debatu viedla expremiérka Iveta Radičová a tá voči Tkačenkovi rozhodne nebola zmierlivá. „Jednoducho pri všetkej úcte, komentátor Tkačenko prekročil všetky únosné hranice. Jediné, čo v predklone môže urobiť, je hlboké ospravedlnenie sa. Na zváženie stojí, či má právo sa vyjadrovať k veciam verejným po takýchto slovách a statuse. To, že sa to posunulo až do roviny kultúrnej vojny, na to prihral na smeč. Toto sa nemôže profesionálnemu komentátorovi stať,“ nechala sa počuť Radičová. „Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale to je úplne profesionálne zlyhanie pani šéfredaktorka. Ale úplné,“ obrátila sa na Balogovú.

Čítajte viac:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
  3. Na kombosnímke Sima Magušinová, rodená Martausová a Jozef Haľko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radičová si nebrala servítku: Toto je jediné, čo môže tento novinár spraviť v hlbokom úklone!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php