eReport.sk
Andrej Kiska. Foto: tasr

Ozval sa bývalý prezident Kiska. Dojímavé slová pre Simu Magušinovú

Kauza okolo speváčky Simy Magušinovej stále neutícha. Po tom, ako sa o nej, jej viere a tvorbe vyjadrovali komentátor denníka Sme a autor projektu Cynická obluda, sa spustila lavína podpory. Svoje si k celej kauze už povedali mnohí. Podporu speváčke vyjadril aj bývalý prezident Andrej Kiska.

Zakladateľ strany Za ľudí spomenul, že asi pred desiatimi rokmi bol na pohrebe malého dievčatka, ktoré prehralo svoj boj s rakovinou. Farár mal vtedy kázeň, v ktorej hovoril o tom, ako sa malý anjelik bude modliť, aby sa k nemu mohli pridať aj ostatní. Kiska vraj videl, ako tieto slová pomáhajú rodičom dievčatka. „Závidel som ich silnú vieru. Závidel som im, že sa v tých najťažších chvíľach majú o čo oprieť, majú v čo veriť. Kde sa pre mnohých iných všetko končí, oni veria, že sa život neskončil,“ prezradil Kiska. Nakoniec sa dostal aj k samotnej kauze okolo Magušinovej.

Naše názory, slová, piesne či maľby sa nemusia páčiť všetkým. Ale hľadať zmysel života, dôvod toho, prečo sme tu a ako by sme sa mali správať, by mal vyskúšať každý. A ak to niekto nájde, tak mu zatlieskajme a vzhliadnime s obdivom. Aj keď nemáme rovnaký názor. Ak to nedokážeme, asi je najlepšie ostať ticho,“ poslal nepriamy odkaz obom pánom. „Simona, hrajte a skladajte ďalej. Hlavne – udržte si svoju vieru,“ uzavrel Kiska.

Čítajte viac:

  1. Čo hovorí na Dzurindov možný návrat do politiky?
  2. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic

Celá kauza odštartovala pred niekoľkými dňami na sociálnej sieti. „Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú, alebo to zase budem musieť urobiť ja?“ pýtal sa komentátor Tkačenko, ktorému kontroval kolega. „Ona je kresťanka, nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ tvrdil Ondřejíček. Do toho pridal komentátor, že by Magušinovú „mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia“. Ondřejíček zase komentoval Magušinovej tvorbu ako „gýčovú“. Neskôr sa však autor Cynickej obludy ospravedlnil. „Áno, prestrelil som. Prepáčte. Urazil som ľudí, ktorých som uraziť nechcel a ani Sima Martausová, ako človek nie je tá, s kým mám reálny problém. Nie ona je nepriateľ, úplne iní ľudia sú. Jej sa ospravedlňujem zvlášť,“ kajal sa Ondřejíček.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ozval sa bývalý prezident Kiska. Dojímavé slová pre Simu Magušinovú

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti