eReport.sk
Rado Baťo ako hovorca Ivety Radičovej v júli 2010. Foto: tasr

Baťo sa posťažoval, že ho Facebook zablokoval: Zmazali mi text o hrozbe fanatického kresťanizmu!

Bývalý novinár a niekdajší poradca prezidenta Andreja Kisku Rado Baťo si na sociálnej sieti Twitter v piatok verejne posťažoval, že ho Facebook zablokoval. A to preto, že zverejnil text, v ktorom otvorene kritizuje „kresťanizmus“. Na svoj blog, alebo ako to nazvať, neskôr odkázal aj na Twitteri, kde sa ako sám napísal, presunul zo zablokovaného Facebooku. Facebook ho však v rovnaký deň aj odblokoval: „Stalo sa nemožné. Facebook vyhovel môjmu odvolaniu a príspevok odblokoval. Ale aj tak tu zostanem!!!,“ uviedol Baťo na Twitteri.

Zdroj: twitter.com/radobato

Dôvod, pre ktorý Facebook zaradil Baťa na istý čas medzi nežiadúcich užívateľov bol jeho autorský príspevok s príznačným názvom: „Kresťanisti sú zlo, ktoré musíme zastaviť“. Ak tipujete, že ide text/komentár, ktorým reaguje na aféru žurnalistov zo Sme, ktorí sa nedávno „vyšantili“ na speváčke Sime Magušinovej, rodenej Martausovej, tak hádate správne. Baťo totiž tvrdo odmieta kritiku dotknutých novinárov, ktorí známu pesničkárku urazili pre jej vieru. Sima je kresťanka.

SME je podľa Baťa jedno z posledných príčetných médií

„Keď si dvaja chlapi robia srandu zo speváčky, pán manžel, švagor, aj otcovho koňa sestra majú právo dotyčnej sa zastať. A spolu s nimi sa môžu pohoršovať všetci na internetoch. A potom sa jeden z aktérov môže aj ospravedlniť. Ale keď z bezvýznamnej debaty kresťanistický dezinfoweb, verejnoprávna televízia a vládnuca politická klika vyrobia nový front kultúrnej vojny a koordinovaný celonárodný mobing dvoch ľudí — so zjavným cieľom útočiť na dôveryhodnosť jedného z posledných príčetných médií v krajine — treba ich poslať do psej matere. Nie im prikyvovať jak ovečky cestou do Handmaid’s Tale,“ takto začína Baťo svoj príspevok, pre ktorý ho Facebok najprv zablokoval a potom ako vraví, zázračne, odblokoval.

„Lepšiemu Slovensku sa opäť podarilo naletieť“

V texte, ktorý exporadca Kisku zverejnil na stránke medium.com, uviedol rôzne veci, ktoré nech už radšej zhodnotí čitateľ. Bez ohľadu na to, čo si o tom, čo napísal myslíme, zrejme platí, že má nemalý potenciál ďalej polarizovať spoločnosť.

„Lepšiemu Slovensku sa opäť podarilo naletieť najlepším profesionálnym obetiam vo verejnom priestore — politickým kresťanistom. Neexistuje skupina, ktorá by na Slovensku viedla bezohľadnejšiu kultúrnu vojnu ako oni, napriek tomu sa im darí vytvárať dojem utláčaných chudákov, ktorých nivočia ´progresívne´ elity,“ pokračoval vo svoj blogu Baťo, podľa ktorého „absurdný rozmer kauzy okolo tweetov o jednej speváčke je súčasťou čoraz drzejšej a efektívnejšej propagandy,“ odkázal ďalej vo svojom príspevku Baťo.

Vyhradzuje si aj neobmedzené práva

Dokonca vo viacerých bodoch pridal k téme aj niekoľko „voľných bodov“. tu sú niektoré z nich:

  • Vyhradzujem si neobmedzené právo zastať sa ľudí, čo si robia srandu z viery, kým ju platím z mojich daní. Keď si raz budete farárov platiť sami, drahí veriaci, som ochotný pripustiť debatu o myšlienke, že máte nárok sa zlostiť.
  • Alebo inak. Dohodnime sa, že za každé dieťa sexuálne zneužité kňazom v ostatnom storočí budú môcť ateisti mesiac voľne nadávať na cirkev. Čakali by sme tri doby ľadové, kým sa opäť budete môcť urážať.
  • Kresťanisti, islamisti ani iní …isti nie sú partneri do slobodnej debaty. Neuznávajú spoločné hodnoty. Nie sú to demokrati s iným názorom. Sú to nepriatelia liberálnej demokracie. A svoje úmysly nikdy netajili. Referendum proti homosexuálom, Kuffa, slintanie nad Orbánom a Putinom, útoky na skazený Západ, práva žien, koketovanie s fašistami… Agenda kresťanistov na Slovensku je roky transparentne nebezpečná a otvorene nenávistná.

Usiluje sa o vstup do politiky?

Zaujímavé, ak máte chuť a čas oboznámiť sa s celým príspevkom exnovinára Baťa, ktorý kedysi pracoval aj ako komentátor dotknutého denníka SME, pripájame printscreen jeho diela. Na záver dodáme, že pri intenzite, akou sa Baťo aktivizuje pri témach, ktoré zjavne polarizujú spoločnosť, naozaj nie je vylúčené, že sa skutočne plánuje stať politikom.

Zdroj: medium.com

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup-metropolita Stanislav Zvolenský
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baťo sa posťažoval, že ho Facebook zablokoval: Zmazali mi text o hrozbe fanatického kresťanizmu!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti