eReport.sk
Na kombosnímke zľava Sergej Lavrov a Volodymyr Zelenskyj.
Na kombosnímke zľava Sergej Lavrov a Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj ostro kritizuje Izrael: Ukrajinský prezident nechápe jeho postoj voči Rusku!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok kritizoval Izrael za to, že odmietol zaviesť voči Rusku tvrdé sankcie. Vyjadril sa tak vo videopríhovore na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme, štyri mesiace po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Ostrá kritika Izraela

Zelenského zosilnená kritika prichádza v čase, keď Izrael zažíva politickú krízu a súčasný minister zahraničných vecí Jair Lapid pravdepodobne v priebehu niekoľkých dní prevezme funkciu predsedu vlády od Naftaliho Bennetta. Bennett sa zdržal kritiky ruskej invázie a zdôraznil úzke vzťahy Izraela s Moskvou a Kyjevom, pričom jeho administratíva neuvalila sankcie na vládu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Niekoľko dní po začiatku invázie z 24. februára Lapid označil vpád Ruska za „porušenie svetového poriadku“. Izraelskí komentátori uviedli, že ich protichodná rétorika bola koordinovaná s úmyslom zachovať izraelskú neutralitu.

Bude vás zaujímať:

  1. ukrajinský vojak čaká v zákope
  2. Dvanásťročná ukrajinská utečenkyňa Jeva Skalijecká

Zelenskyj, ktorý má v Izraeli rodinu a ktorý túto krajinu niekoľkokrát navštívil, v prejave povedal, že má problémy s pochopením mäkkého prístupu židovského štátu k Rusku. „Ako nemôžete pomôcť obetiam takejto agresie,“ povedal Zelenskyj a vyjadril poľutovanie na tým, že Izrael odmietol ponúknuť Ukrajine vojenskú pomoc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj ostro kritizuje Izrael: Ukrajinský prezident nechápe jeho postoj voči Rusku!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti