eReport.sk
Neoliberálna prezidentka?
Podpredseda parlamentu a Smeru-SSD Ľuboš Blaha sa čertí na tom, ako opozícia slepo verí všetkému, čo USA povedia. Zdroj: FB / Ľuboš Blaha.

Blaha hecuje ľudí: Referendum je tu! Je najvyšší čas vypnúť túto hrôzovládu a toto šialenstvo


Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha vyzýva ľudí, aby sa mobilizovali a aby boli pripravení na petičnú akciu k referendu o predčasných parlamentných voľbách. Strana Smer-SD tvrdí, že občania už nechcú, aby vládla súčasná vláda a opätovne chcú prostredníctvom masovej občianskej aktivity požiadať o predčasné voľby. Pri prvom pokuse prezidentka SR Zuzana Čaputová aktívne spochybňovala právo občanov na ukončenie volebného obdobia súčasnej vlády. Ak by sa to udialo opäť, Čaputová by si podľa Blahu zasadila veľmi silnú politickú ranu.

„Už o tom v strane hovoríme dlhší čas, chceli sme všetko dôkladne pripraviť. Dozrela správna chvíľa. Robert Fico to dnes ohlásil celému Slovensku. Vo štvrtok predstavíme našu referendovú otázku o predčasných voľbách, ktorú sme dávali dokopy spolu s právnikmi. Je najvyšší čas vypnúť túto hrôzovládu, vypnúť Matoviča, vypnúť Sulíka, vypnúť celé toto šialenstvo,“ píše Blaha na sociálnej sieti.

Ideme do referenda, dajme dole Matoviča!

Ľuboš Blaha, 31.5.2022

Nebude to len ďalšie zmarené referendum?

Sociálni demokrati tvrdia, že robia všetko pre to, aby položená otázka tentokrát nebola spochybniteľná a to ani zo strany Čaputovej. „Áno, Čaputová už jedno referendum zmarila. Napľula do očí 600 tisícom zúfalým ľuďom. Nezabúdame. Spoločne so svojim Kubinom sa išla pretrhnúť, aby zlikvidovala možnosť ľudí rozhodnúť o predčasných voľbách. Áno, takto to robia fašisti – asi aj preto ich tak rada vyznamenáva,“ konštatuje podpredseda Smeru.

Foto: fb/lubosblaha

To, čo podľa neho drží vládu pri moci a čo vláde vytvára podporu prezidentky, je servílnosť vládnych politikov smerom k USA: „Chápeme, že v záujme USA je, aby tu naďalej bola servilná kolenačková vláda, ktorá bude posielať zbrane na Ukrajinu, šíriť nenávisť voči Rusku a zrádzať Slovensko. Ale ak by Čaputová zarezala referendum znovu, bol by to jej definitívny politický koniec. Inteligenciou neprekypuje, ale toto si vie zrátať aj morský koník.“

Stále častejšie sa hovorí o Matovičovom psychickom stave

O potenciálne problematickom psychickom stave a zdraví ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) sa už rozpráva nie len v kuloároch, už nie len v opozícii, ale rovno z vládnych lavíc a verejne. Blaha upozorňuje, že stav je neudržateľný. „Sulík o Matovičovi potvrdzuje, že má psychiatrickú poruchu, Matovič o Sulíkovi prezrádza, že slúži oligarchom – a Slováci medzitým padajú na ústa. Poďme tie dve národné katastrofy vypnúť. Obidve. Extrémne zdražovanie, nenávisť voči seniorom, večné hádky, kolaps právneho štátu, vojnové štvanie, zlodejiny, papalášstvo, prenasledovanie opozície, zatváranie médií… Nie, už to takto ďalej nejde.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  2. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  3. Na snímke z videa v popredí Michal Truban (PS) počas tlačovky pred ministerstvom financií.
  4. Igorove kvalifikácie
  5. Pravicoví populisti zlyhali
  6. Bojovník Juraj nikam neodchádza
  7. ilustračka ústava Slovenskej republiky ilustračná snímka Slovensko poslanecký sľub skladanie
  8. Neoliberálna prezidentka?

Smer má pri tom jasné a ambiciózne ciele, pri čom ich naplnenie bude zjavne náročnou a pracnou úlohou. „Ak do konca júla vyzbierame 350 tisíc podpisov pod referendum, Čaputová ho môže vypísať spolu s komunálnymi voľbami na koniec októbra. Poďme do toho, priatelia už nie je na čo čakať. Voľby sú na dosah!,“ uzavrel Blaha.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha hecuje ľudí: Referendum je tu! Je najvyšší čas vypnúť túto hrôzovládu a toto šialenstvo

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: