eReport.sk
Nastolovanie demokratickej cenzúry
Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený). Zdroj: tasr

Taraba: Čína ignorovaním sankcií a návštevou Putina posiela jasný odkaz Západu!

Protiváha na východe? Opozičný poslanec Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS) si myslí, že Čína posiela Západu jasné signály, že v medzinárodnej politike nebude hrať podľa jeho pravidiel. Politický Západ sa vo všeobecnosti v Európanoch snaží vyvolať dojem, že len jeho vnímanie sveta má byť považované za normálne. Viacerí odborníci však už dlhšie upozorňujú, že mimo Európy a Severnej Ameriky je diskusia o vojne na Ukrajine oveľa otvorenejšia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Medzinárodné právo je v rozklade
  2. Boja sa ozbrojeného konfliktu?
  3. Zničí Leyenová Úniu?
  4. Pavel hovorí o ukrajinskom protiútoku

Návšteva čínskeho prezidenta u Putina

Taraba zároveň reagoval na návštevu staronového čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku. Stretol sa tam s ruským prezidentom Vladimírom Putinom, ktorého viacerí západní politici nazývajú vrahom, alebo teroristom.

„Ak prezident nejakého štátu ide na prvú zahraničnú cestu, je to odkaz, ktorá krajina mu je najbližšia z osobného, zahraničnopolitického a strategického pohľadu. Čínsky prezident prišiel do Ruska. A ak to na západe nezoberieme ako jasný odkaz, boli by sme hluchí a slepí,“ reagoval na oficiálne kroky Číny Taraba.

Protiváha na východe?

Okrem politickej oblasti sa má zvyšovať aj hospodárska spolupráca medzi dvomi východnými mocnosťami. Kroky formátu BRICS a príklon niektorých amerických spojencov k tomuto formátu. Či ignorovanie západných sankcií, by mali byť pre Západ jasným signálom, že jeho kroky prirodzene spôsobujú vznik globálnej protiváhy na východe.

A to, vzhľadom na zahranično-politické ukotvenie Slovenska, nemusí byť dobrou správou ani pre našu krajinu.

„Druhý odkaz Západu spočíva v dnes zverejnených údajoch ako Čína nielen že ignoruje sankcie, ale razantne navyšuje dovozy z Ruska. Až do miery, že vykrýva to, čo Rusko na Západe exportom stratilo. Tento druhý odkaz Číny Západu je ešte jasnejší ako ten prvý – nebudeme tancovať ako vy pískate, svet už dávno nie je unipolárny a nemáte už silu presadiť to na náš úkor,“ dodal Taraba.

Zdroj: FB T.Taraba


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Čína ignorovaním sankcií a návštevou Putina posiela jasný odkaz Západu!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti