eReport.sk
Ďakujeme Ursula!
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin: Ako jedna z mála krajín si Čína uvedomuje dôvody, ktoré viedli k začatiu vojny a nepopiera fakty!

Putin chváli Čínu. Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu privítal ochotu Číny zohrávať „konštruktívnu úlohu“ pri ukončení konfliktu na Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Tomáš Valášek na snímke z videa.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Zločiny Ruska na Ukrajine
  4. Zákony nie sú prekážkou?

Dobré vzťahy

Putin to uviedol vo vyjadrení pre čínske médiá pred pondelkovou návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskve. Podľa ruského prezidenta sú v súčasnosti rusko-čínske vzťahy kvalitnejšie ako politické a vojenské únie v období studenej vojny.

Šéf Kremľa povedal, že od nadchádzajúcich rozhovorov so svojím čínskym kolegom má „vysoké očakávania.“ „Nepochybujeme, že dajú nový silný impulz celej bilaterálnej spolupráci,“ dodal.

Putin chváli Čínu

Putin zároveň ocenil „vyvážený“ postoj Pekingu k udalostiam na Ukrajine a poďakoval Číne za pochopenie pozadia a skutočných dôvodov rusko-ukrajinského konfliktu.

Moskva zároveň privítala čínsky mierový plán pre Ukrajinu, ktorý Peking zverejnil vo februári. „Rusko je otvorené urovnaniu ukrajinskej krízy politicko-diplomatickými prostriedkami,“ uviedol.

Geopolitika

Ruský líder však trvá na tom, aby Kyjev uznal „nové geopolitické skutočnosti“, konkrétne vlaňajšiu ruskú anexiu štyroch ukrajinských administratívnych celkov – Doneckej, Luhanskej, Záporožskej a Chersonskej oblasti – a tiež anexiu polostrova Krym z roku 2014.

„Bohužiaľ, ultimáta smerované Rusku ukazujú, že (ich autori) sú ďaleko od týchto skutočností a nemajú záujem hľadať riešenie,“ dodal.

Nová éra

Poradca ruského prezidenta pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov v piatok uviedol, že Putin a Si Ťin-pching podpíšu v Moskve niekoľko bilaterálnych dokumentov vrátane deklarácie o „novej ére“ partnerstva a spolupráce.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Ako jedna z mála krajín si Čína uvedomuje dôvody, ktoré viedli k začatiu vojny a nepopiera fakty!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti