eReport.sk
Ján Herák (OĽaNO)
Ján Herák (OĽaNO). Foto: tasr

Proti exposlancovi Herákovi vypovedá už štvrtá žena! Matovič: Trošku sa mi prestáva páčiť

Ján Herák, ktorý sa do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) dostal na kandidátke najsilnejšej vládnej strany OĽANO, má na krku ďalšiu výpoveď ženy, ktorá tvrdí, že ju Herák v minulosti sexuálne obťažoval. Je to pri tom už štvrtá žena, ktorá proti Herákovi vypovedá v súvislosti s obvineniami a podozreniami zo sexuálneho násilia. Informáciu priniesol denník SME.

“Túto informáciu som sa dozvedel včera, ako aj vy. Cez iné mediálne kanály. Ale ja o ničom neviem,” reagoval na nové skutočnosti Herák. Po tom, čo svetlo sveta uzreli prvé obvinenia, sa Herák vzdal poslaneckého mandátu.

Zaujímavosťou je, že aj napriek obvineniam Herák stále pracuje pre OĽANO, a to aj napriek opakujúcemu sa pribúdaniu ďalších závažných podozrení. V OĽANO má vraj dokonca poberať plat približujúci sa k platu poslanca NR SR, čo však samotný Herák a aj predseda poslaneckého klubu OĽANO Šípoš odmietajú.

Herák sa pýta, kto je tá žena

“Čo som sa včera dočítal, je len nejaká informácia, že je to nejaká mladá žena, nie je to dieťa a že sa ubránila. No tak mňa by veľmi zaujímalo, že podľa denníka SME, kto je tá žena?,” opýtal sa Herák, ktorý sa tak hneď snaží hájiť voči novým obvineniam. Výpoveď ženy je pravdepodobne výsledkom výzvy, ktorú vyšetrovacie orgány adresovali smerom k možným obetiam násilia.

V prípadoch prvých troch žien, ktoré Heráka obviňujú zo sexuálneho násilia, už orgány činné v trestnom konaní konajú. “V jednom prípade je vznesené obvinenie Vami označenej osobe a v ďalších dvoch prípadoch je začaté trestné stíhanie vo veci,” uvádza sa podľa televízie JOJ v stanovisku krajskej prokuratúry v Nitre.

Matovič pripúšťa koniec spolupráce s exposlancom

Minister financií a predseda OĽANO Igor Matovič, ktorý ešte donedávna hovoril o prezumpcii neviny, v reakcii na výpoveď už štvrtej ženy mení rétoriku a pripúšťa, že spolupráca OĽANO s Herákom môže byť ukončená: “Štyri považujem za výrazne viac ako dve a už sa mi to trošku prestáva páčiť alebo zdať, že by to mohlo byť spiknutie, tak je úplne legitímne dať si otázku, že či ďalej pokračovať v tomto zmluvnom zväzku.“

Za Herákom už nestoja ani jeho bývalí kolegovia z parlamentu. “Samozrejme, platí prezumcia neviny, aj keď je to veľmi znepokojivé a tých otáznikov je veľmi veľa,” skonštatoval poslanec OĽANO Andrej Stančík. Celý prípad si všímajú aj v strane Za ľudí: “Tie podozrenia sú vážne, mali by byť čo najskôr vyriešené. Ale to si musia oni rozhodnúť,” vyjadril sa Juraj Šeliga (Za ľudí).

VIDEO Vyhlásenie Heráka zo 9. júna, keď sa vzdal poslaneckého mandátu: Mám svedomie čisté!

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Herák (OĽaNO)
  2. Poslanec NR SR Peter Pčolinský.
  3. Zľava Viktor a Adela s Jánom Herákom v detskom tábore.
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Proti exposlancovi Herákovi vypovedá už štvrtá žena! Matovič: Trošku sa mi prestáva páčiť

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti