tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ján Herák na snímke z roku 2019 v televíznej šou Adely Vinczeovej.
Ján Herák na snímke z roku 2019 v televíznej šou Adely Vinczeovej. Zdroj: reprofoto rtvs

Obvinený Matovičov exposlanec Herák podal sťažnosť: To je absolútna šikana voči mojej osobe!

Exposlanec parlamentu za OĽANO Ján Herák podal sťažnosť proti ďalšiemu obvineniu, ktoré mu vzniesli v závere augusta pre podozrenia zo spáchania sexuálneho násilia či znásilnenia. Vyplýva to z vyjadrenia prokurátora nitrianskej krajskej prokuratúry Jaroslava Mačeka pre TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič
  2. Ján Herák (OĽaNO)
  3. Šéf poslaneckého klubu hnutia OĽANO Michal Šipoš

Maček potvrdil, že sťažnosť spolu so spisovým materiálom doručili dozorovej prokurátorke 13. septembra. „Dozorová prokurátorka po preskúmaní spisu a sťažnosťou napadnutého uznesenia o sťažnosti rozhodne,“ dodal prokurátor.

Herák zdôraznil, že je nevinný

Nové obvinenie, na ktoré upozornila televízia Markíza, vzniesli Herákovi 23. augusta. Týka sa piatich skutkov. Mal sa ich dopustiť od júla 2013 do júla 2020. Maček priblížil, že ide o trestné činy sexuálneho násilia, zneužívania, znásilnenia či prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

Herák tvrdí, že ide o obvinenie nepodložené faktami. „Považujem to za absolútnu šikanu voči mojej osobe,“ zareagoval pre Markízu. Zdôraznil, že je nevinný.

„Pri prvom skutku je obvinený uznesením vyšetrovateľa z 12. mája 2021 za prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže a zo zločinu sexuálneho zneužívania,“ dodal Maček. Tohto skutku sa mal exposlanec za OĽANO dopustiť v závere augusta 2020.

Herák sa v minulosti tešil aj mediálnej podpore

Heráka v minulosti podporovali aj známe osobnosti ako napríklad Adela Vinczeová, ktorá exposlancove aktivity ohľadne organizovania detských letných táborov významne promovala. Tak tomu bolo napríklad aj v roku 2019, keď Herák dostal priestor v jej šou „Trochu inak s Adelou“ z produkcie RTVS. Na pripojenom videu si môžete pozrieť vtedajší rozhovor v štúdiu, kde spoločnosť Herákovi robili malé dievčatko.

Zdroj: youtube.com/RTVSOfficial

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvinený Matovičov exposlanec Herák podal sťažnosť: To je absolútna šikana voči mojej osobe!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku