eReport.sk
Ján Herák. Foto: tasr

EXKLUZÍVNE FOTO Herák sa nestresuje: Keď vyšli podozrenia o SÚLOŽI s neplnoletou, RELAXOVAL v …!

Žiadny stres? Na poslanca Jána Heráka (33) sa to valí z každej strany. Len minulý mesiac verejnosťou zarezonovala správa o jeho obvinení zo zneužívania maloletej. Odvtedy sa to začalo naňho valiť. Po drsných obvineniach totiž odišiel z klubu Obyčajných ľudí Igora Matoviča a v národnej rade pôsobí ako nezaradený. Opäť to schytal dnes doobeda, keď médiá zverejnili správu o resuscitovanom prípade možného zneužitia neplnoletej. Okrem neho čelí aj ďalšiemu trestnému stíhaniu. Dokopy tak rieši už tri kauzy sexuálneho obťažovania. V čase, keď médiá priniesli šokujúce správy, vychutnával si zeleň a služby hlavného mesta.

Trestné oznámenie

Akoby sa nechumelilo! Dnes portál televízie Markíza priniesol šokujúce informácie týkajúce sa poslanca národnej rady Jána Heráka. Ten už od minulého mesiaca čelí obvineniu zo zneužívania maloletej.

Dnes spomínaný portál informoval o tom, že na Heráka podal trestné oznámenie riaditeľ detského domova zo západného Slovenska koncom mája. Herák mal v roku 2018 v detskom tábore v Trenčianskom kraji opakovane zneužiť maloleté 14-ročné dievča.

Vzkriesený prípad

Podľa portálu muži zákona ešte aj vzkriesili prípad z roku 2018. Ten sa mal tiež týkať zneužívania neplnoletého 16-ročného dievčaťa. V tomto prípade Herák obvinený nebol a stíhanie bolo zastavené. Na popud prokuratúry sa k nemu polícia opäť vrátila.

„Vyšetrovateľka OKP KR PZ v Nitre začala trestné stíhanie za prečin sexuálne zneužívanie podľa § 202 ods. 1 písm. a) Trestného zákona na základe pokynu prokurátora Krajskej prokuratúry v Nitre. Bližšie informácie k tejto trestnej veci vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť témy nebudeme poskytovať,“ sprostredkoval portál vyhlásenie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Podľa informácií televízie Markíza k obťažovania malo dôjsť na detskom tábore počas vianočného večierku. Práve Herák sa venuje zastrešovaniu podobných iniciatív ako sú detské pobyty. Na spomínanej párty mal súčasný poslanec dievča vyzliecť a súložiť s ňou.

Relax v kaviarničke

Zatiaľ, čo správa dnes doobeda zapĺňala titulky slovenských médií, Herák si vyšiel do centra Bratislavy. V parku v centre hlavného mesta zašiel do neďalekej kaviarničky. Bol v mužskej spoločnosti a zdalo sa, že ho naozaj nič netrápi. EReport Heráka kontaktoval ohľadom jeho návštevy kaviarne, ale aj vývoja prípadov, v ktorých vystupuje, no neodpovedal.

Herák doteraz nebol nijak výrazným poslancom a zviditeľnili ho najmä drsné obvinenia na jeho adresu. Prvé obvinenie začal riešiť koncom minulého mesiaca. Malo ísť o zneužívanie maloletej počas letného tábora v dedine pri Nitre minulé leto. „Vzhľadom na mnohopočetné otázky z médií vás poprosím, aby ste rešpektovali prezumpciu neviny. Preto opätovne uvádzam, že som kedykoľvek ochotný poskytnúť súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní. Pokiaľ sa táto vec nevyšetrí, rozhodol som sa pozastaviť členstvo v klube OĽANO,“ vyjadril sa Herák na tlačovke ešte koncom mája.

Rana od sulíkovcov

Heráka majú dosť už aj jeho koaliční kolegovia. Pohár trpezlivosti pretiekol u koaličných „parťákov“ z liberálneho krídla. „Strana Sloboda a Solidarita vyzýva poslanca NR SR Jána Heráka, aby sa vzdal mandátu poslanca. Bol by to správny signál v súvislosti s ďalším prípadom podozrenia zo sexuálneho zneužitia,“ stálo v stanovisku SaS, ktoré vydali krátko po medializovanej správe o Herákovej staronovej kauze.

„Prípad obvinenia poslanca Heráka zo zneužitia mladistvej upriamuje pozornosť spoločnosti aj na stále nedokonalý systém koordinovanej pomoci ženám a iným obetiam domáceho násilia, a tiež systém prevencie. Je skutočne nešťastné, keď na jednej strane máme prezumpciu neviny a na druhej strane obeť, ktorej výpoveď sa spochybňuje,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

FOTO poslanca na výjazde v Bratislave nájdete v GALÉRII

Foto: eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE FOTO Herák sa nestresuje: Keď vyšli podozrenia o SÚLOŽI s neplnoletou, RELAXOVAL v …!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti