eReport.sk
Ján Herák. Foto: tasr

Herák: Médiá zo mňa urobili toho najšpinavejšieho chlapa, vzdávam sa mandátu!

Poslanec Ján Herák v stredu oznámil, že sa vzdáva svojho poslaneckého mandátu. Hnutie OĽANO, na ktorého kandidátke sa dostal do parlamentu, to považuje za správne riešenie na upokojenie situácie aj vzhľadom na závažnosť obvinení, ktorým Herák čelí. Herák na tlačovke vystúpil aj s svojou advokátkou.

Herák v stredu na tlačovej besede oznámil, že sa vzdáva poslaneckého mandátu. Toho času nezaradený poslanec parlamentu pred niekoľkými dňa vystúpil z klubu OĽANO, za ktoré vo voľbách kandidoval.

Kritizoval médiá, že ho neprávom kriminalizujú

Herák, ktorý čelí obvineniu zo sexuálneho zneužívania maloletej osoby na tlačovke ostro kritizoval médiá, ktoré ho podľa jeho slov neprávom kriminalizujú a očierňujú. „Médiá zo mňa urobili toho najšpinavejšieho chlapa, vzdávam sa svojho poslaneckého mandátu,“ vyhlásil poslanec Herák. Pripomenul, že je predovšetkým otcom rodiny, chce ju týmto svojim rozhodnutím chrániť a politika mu podľa jeho slov za to nestojí, aby ju ohrozoval. „Chcem veriť v to, že to, čo sa okolo mňa teraz deje, nie je politicky motivované,“ reagoval Herák na otázku novinárky TV Markíza, ktorá sa ho pýtala, čo je podľa neho dôvodom, že práve teraz čelí závažnému obvineniu.

Herák opakovane zdôraznil, že je nevinný a je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, pričom sa chce brániť cez svoju advokátku.

OĽANO reagovalo krátko pred Herákovou tlačovkou

Len niekoľko minút pred tlačovkou Heráka hnutie OĽANO vydalo stanovisko, v ktorom oznámilo, že považuje vzdanie sa poslaneckého mandátu nezaradeného poslanca Národnej rady (NR) SR Jána Heráka v tejto chvíli za správne riešenie na upokojenie situácie aj vzhľadom na závažnosť obvinení. Pre TASR to uviedol hovorca hnutia Matúš Bystriansky. 

„Veríme, že nezaradený poslanec Ján Herák prijme zodpovedné rozhodnutie,“ uviedol Bystriansky. „Vzhľadom na citlivosť tejto témy by som sa ja na jeho mieste vzdal poslaneckého mandátu,“ dodal premiér Eduard Heger (OĽANO). Stanovisko premiéra TASR poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Na vzdanie sa mandátu Heráka už vyzvali koaličné strany SaS a Za ľudí. Odvolávajú sa na medializované informácie, že polícia prešetruje ďalší prípad podozrenia zo sexuálneho zneužitia.

Herák organizuje tábory pre deti

Poslanec Herák čelí obvineniu zo zneužívania maloletej osoby. Na informácie doteraz reagoval tým, že verí v dokázanie svojej neviny. Deklaroval pripravenosť poskytnúť maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní a dôveru voči nim. Koncom mája si pozastavil členstvo v klube OĽANO, dokým sa obvinenie nevyšetrí. Figuruje ako nezaradený poslanec.

Herák organizuje tábory pre deti, často ide podľa neho o deti z detských domovov, z neúplných rodín či z vylúčených komunít. „Chápem, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať,“ reagoval v súvislosti s obvinením. Odmieta, že by sa stali veci, z ktorých bol obvinený.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herák: Médiá zo mňa urobili toho najšpinavejšieho chlapa, vzdávam sa mandátu!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti