eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook MK

Primár prosí kolegov: Nehádajme sa ešte aj medzi sebou. Stačia nadávky od pacientov a príbuzných

Novela zákona o liekoch priniesla zbytočne veľa sporov medzi kolegov, lekárov. Vytvorili sa dve skupiny. Jedna, ktorá novelu v plnom rozsahu obhajuje, tvoria ju všeobecní lekári. Druhá, ktorá novelu zákona v celom rozsahu odmieta, tú tvoria lekári špecialisti a nemocnice. Opísal realitu primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský.

„Pravda bude niekde uprostred. Mnohým zbytočným konfliktom sa dalo predísť cielenou diskusiou a minimálne tiež odložením jej platnosti do ústupu prebiehajúcej vlny pandémie. Nie je najšťastnejším riešením začínať s niečím tak dôležitým a zložitým na začiatku roka, keď sú mnohé ambulancie pozatvárané,“ povzdychol si primár.

S predpisovaním novoindikovaných liekov začali aj na jeho internom oddelení. „Bolelo a bolí to doteraz. Čas strávený pri počítači, mimo lôžka pacienta, sa predĺžil. Pomaly si zvykáme. Nuž, moderná medicína a najmä tá interná, je asi o písaní a nie o pacientoch,“ skonštatoval a pridal aj čerstvú skúsenosť z nemocnice.

Vo včerajšej službe musel Kulkovský neplánovane prepustiť dvoch pacientov, ktorých test na Covid-19 vyšiel pozitívny a ich stav nevyžadoval preklad na covid oddelenie. Priznáva, že počas dňa sa kazilo, čo sa dalo. „Našťastie som v tej chvíli nebol atakovaný pacientami prichádzajúcimi na urgentný príjem. Jeden sa po infúzii prebral z opice (cez 3 promile alkoholu v krvi, privezený záchrankou pre kolapsový stav) a druhému opica už ustupovala (privezený záchrankou pre búšenie srdca, pripisoval to tretej dávke vakcíny, ktorú deň predtým dostal, neskôr mi priznal, že od jej podania vypil značné množstvo alkoholu, u nás mal ešte stále cez 2 promile…ale ako pokus o nežiadúci účinok vakcíny, fajn…),“ opisuje bežný deň.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Primár Jakub Hložník
  2. Primár Jakub Hložník

Kým teda vybavil papierovačky spojené s prepúšťaním zdržal sa bezmála hodinu. „Ono by to bolo v poriadku, keby predsa len naša práca nebola o inom a nebolo by nutné venovať byrokracii v nemocniciach viac času, než pacientom. No nič, nejako to spolu zvládneme, dôležité je, zbytočne sa nehádať ešte aj medzi sebou. Postačujú nadávky od pacientov a príbuzných,“ ukončil svoj status Kulkovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primár prosí kolegov: Nehádajme sa ešte aj medzi sebou. Stačia nadávky od pacientov a príbuzných

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti