eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook MK

Primárovi praskli nervy: Mám sto chutí si zbaliť kufre a z tejto láskyplnej krajiny odísť!

Omikron dvíha čísla nakazených a paralyzuje už niektoré oblasti nášho života. Do práce budú môcť prísť aj nakazení zdravotníci, či pracovníci kritickej infraštruktúry. Lekári si ale aj za to musia vypočuť rôzne nadávky a urážky. Primárovi Milanovi Kulkovskému došli nervy a antivaxerom odkazuje pár teplých slov.

“Pracovníci kritickej infraštruktúry a ústavní činitelia môžu počas pandémie pracovať aj v prípade, ak sú pozitívni na COVID-19. Podmienkou je, aby nemali klinické príznaky. Pozitívni pracovníci v zdravotníckych zariadeniach a zariadeniach sociálnych služieb majú výnimku z karantény len v prípade nedostatku týchto pracovníkov, ak je potrebné podať neodkladnú zdravotnú alebo sociálnu starostlivosť a nie je možné zabezpečiť iného pracovníka ani z okolitých zariadení,“ píše sa v manuáli Úradu verejného zdravotníctva.

Podľa primára sa ale čoskoro môže reálne stať, že sa väčšina personálu v nemocniciach nakazí. Rovnako ako pre všetkých, aj pre zdravotníkov platí karanténa. „Ak však nastane situácia, že sa nebude mať kto o pacientov starať a bude tak ohrozený ich život, bezpríznakoví zdravotníci budú povolaní k lôžkam. Nie preto, že chcú, ale preto, lebo musia. Denne ohrozujeme nie len naše zdravie, ale aj zdravie našich blízkych pri práci s pacientmi trpiacimi rôznymi infekčnými ochoreniami. Nie len Covid-19,“ skonštatoval primár.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.
  2. Peter Sabaka

Rozčuľujú ho však ľudia, ktorí si podľa neho myslia, že našli patent na rozum a nehanbia sa zdravotníkom nadávať a urážať ich. „Za vrchol primitívnej a prostej drzosti považujem výroky niektorých diskutujúcich filozofov, ktorí nazývajú lekárov, ktorí by napriek svojej pozitivite museli pracovať, vrahmi a úplatnými sviňami. Zaujímalo by ma, ako by si naši online polyhistori poradili v situácii, keď by sa odteraz všetci zdravotníci začali denne testovať s očakávaním svojej pozitivity a následne by zostávali v karanténe nie 5 ale viac dní, pretože by sa necítili dobre. Čo by robili, keby väčšina odmietla očkovanie, z princípu, lebo medveď?“ pýta sa nahnevaný Kulkovský a dodáva, že keby lekári len z časti tak arogantní a egoistickí ako tí, čo na nich útočia, do týždňa nemocnice skolabujú. „Mám sto chutí si po prečítaní týchto hlúpych útokov zbaliť kufre a z tejto láskyplnej krajiny odísť. Ja tak neurobím, no mnohí moji kolegovia a kolegyne už váhať nebudú,“ varuje primár


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primárovi praskli nervy: Mám sto chutí si zbaliť kufre a z tejto láskyplnej krajiny odísť!

32 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti