eReport.sk
Primár Jakub Hložník
Primár Jakub Hložník. Zdroj: fb/mzsr

Primár odkázal odporcom očkovania: Pozrite sem, jasnejšie to už ani nemôže byť!

Stále pochybujete, či to očkovanie naozaj pomáha a chráni naše životy? Primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Jakub Hložník sa snaží odporcom očkovania ukázať realitu. Veď, pozrite na tie grafy.

Primár na svojom profile na sociálnej sieti zverejnil grafy. Krajiny s najvyššou zaočkovansťou nad 75% sú tmavo zelené a s najnižšou pod 40% tmavo červenou. „Je to úplne jednoduché. Čím vyššia zaočkovanosť tým menšia úmrtnosť na covid – 19. Schopnosť vakcín zabrániť ťažkému priebehu ochorenia covid-19 ukazuje tabuľka vpravo hore, kde sú počty prípadov na milión obyvateľov,“ vysvetľuje údaje.

– Foto: FB/jakubhloznik

Počty „pozitívnych“ sa podľa grafu výrazne neodlišujú medzi viac a menej preočkovanými krajinami. Priepastný rozdiel medzi krajinami s vysokou a nízkou zaočkovanosťou je však v počte mŕtvych na milión obyvateľov (v grafe vpravo dole).

Z grafov je jasné, že v krajinách s vysokou preočkovanosťou sú takisto prípady ochorenia covid-19, ale majú nízke čísla obetí. „Počtami pozitívnych operujú odporcovia očkovania keď argumentujú, že covid sa šíri aj v krajinách s vysokou preočkovanosťou, preto očkovanie údajne nefunguje. To je úplný nezmysel. Oni totiž nespomenú či už schválne alebo z nevedomosti, že v krajinách s vysokou preočkovanosťou majú síce pozitívnych, ale nemajú zaplnené nemocnice pacientami s ťažkým priebehom covid-19. Preto v krajinách s vysokou preočkovanosťou nemusia obmedzovať zdravotnú starostlivosť len na akútne či onkologické diagnózy a hlavne majú minimálne počty mŕtvych,“ odkazuje odporcom očkovania Hložník.

Delta vlna teda podľa neho potvrdila, že očkovanie síce nezabráni prenosu vírusu, chráni však pred hospitalizáciou, ťažkým priebehom a hlavne úmrtím. „Nám v nemocniciach nevadí počet pozitívnych, ktorí sú z ľahkým priebehom ochorenia covid-19 doma. Nás trápia ťažko chorí a mŕtvi a práve ťažkému priebehu a zbytočným úmrtiam dokáže vakcína efektívne zabrániť. Tabuľky to ukazujú tak jasno, že jasnejšie to už ani nemôže byť,“ skonštatoval.

Rozčuľuje ho, že napriek týmto faktom a číslam sa tu stále nájdu ľudia, bohužiaľ aj s akademickými titulmi, ktorí očkovanie spochybňujú a dokonca od očkovania odhovárajú. „Neviem si predstaviť, ako by sme fungovali v nemocniciach, ak by tu očkovanie nebolo vôbec. Veľa ľudí, ktorí týmto samozvaným autoritám uverili, mohli dnes žiť, ak by verili skutočným vedcom či zdravotníkom, ktorí denne ošetrujú pacientov s ochorením covid-19 a na vlastné oči vidia efektivitu vakcín,“ dodal na záver.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primár odkázal odporcom očkovania: Pozrite sem, jasnejšie to už ani nemôže byť!

8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php