eReport.sk
Primár Jakub Hložník
Primár Jakub Hložník. Zdroj: fb/mzsr

Primára vytočil Krajniak: Mal by sa zdržať komentárov k niečomu, čomu vôbec nerozumie!

Posledné dni v spoločnosti rezonuje téma povinného očkovania. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pripravil právnu analýzu týkajúca sa práve zavedenia povinného očkovania. Téma rozdeľuje aj politikov. Šéf rezortu práce MIlan Krajniak svojím názorom ale poriadne vytočil primára Jakuba Hložníka.

Pre ministra práce Krajniaka už povinné očkovanie nedáva zmysel, pretože omikron napadá rovnako očkovaných ako aj neočkovaných. „Vidíme, že v tých európskych krajinách, kde tá vlna omikronu už prebieha, sa počty v nemocniciach napĺňajú oveľa menej, ako to bolo pri predchádzajúcich variantoch,“ argumentuje Krajniak.

Tento názor ale poriadne rozčertil primára oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v jednej z bratislavských nemocníc Jakuba Hložníka. „Tak toto je gól, ale do vlastnej siete. Nejde teraz o plošné povinné očkovanie to je u nás asi skutočne bezpredmetné, keďže veľká časť národa radšej riskne, že skončí na kyslíku či nebodaj umelej ventilácii pľúc než aby „podporila“ farmalobby 40 eurami za vakcínu. Veď čo na tom, že liečba s neistým koncom stojí potom aj 40 000 a farmaceutické firmy zarobia oveľa viac,“ tvrdí primár.

Skôr ho zdvihlo zo stoličky zistenie, že podľa člena vlády očkovanie proti variantu omicron nemá zmysel a odvoláva sa pritom na západné krajiny, ktoré majú obyčajne aspoň 70% zaočkovanosť a hlavne majú vysokú, často 90% zaočkovanosť rizikovej populácie nad 65 rokov.

„U nás je situácia úplne opačná, zaočkovanosť 48% a nemocnice plné nezaočkovaných umierajúcich dôchodcov. Napríklad u nás v nemocnici je „bežné“ covid oddelenie plné neočkovaných ľudí nad 65 rokov, čo je až nepochopiteľné, že ľudia v rizikovom veku odmietajú očkovanie,“ krúti hlavou lekár.

Zdôrazňuje, že je dokázané, že očkovanie aj v prípade omikronu chráni, ak nie pred nákazou tak minimálne pred ťažkým priebehom a hlavne úmrtím. „Ak pán minister má k dispozícii iné štúdie mal by ich zverejniť a tým podporiť svoje tvrdenia, ak nie nech sa prosím zdrží neodborných komentárov k niečomu, čo nie je v jeho kompetencii a hlavne čomu vôbec nerozumie a podkopáva tým našu snahu o ukončenie pandémie,“ zúri Hložník a dodáva, že s niečím podobným sa nestretneme v žiadnej okolitej krajine, aby vládny politik spochybňoval účinok vakcín. „To je možné len u nás. Všade inde sú aspoň v otázke boja s pandémiou politici jednotní, ale pardón, aby som nebol nespravodlivý, vlastne aj tu sú skoro jednotní, ale v podkopávaní zdravotníkov. My zdravotníci sa teda môžeme aj roztrhnúť, vysvetľovať, zverejňovať dáta, ukazovať ľudom realitu a okrem vlny primitívneho hejtu (voči ktorému nás výkonná moc, prokuratúra a súdy ale absolútne nechránia, s tým už máme skúsenosti) našu snahu torpédujú dokonca aj vládni politici, ktorí môžu byť radi, že tu zdravotníci v takýchto podmienkach a atmosfére ešte pracujú a v podstate držia krajinu nad vodou a ich pri moci. Ak by sme to tu zabalili tak skončia aj oni,“ posiela odkaz šéfovi rezortu práce. Upozorňuje ho, že je načase začať dodržiavať zákonník práce.

Na záver ešte ubezpečil, že tento jeho status nie je propagáciou plošného povinného očkovania, iba reakcia na spochybňovanie očkovania v súvislosti s variantom omikron.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primára vytočil Krajniak: Mal by sa zdržať komentárov k niečomu, čomu vôbec nerozumie!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php