eReport.sk
Ľubica Karvašová, Ľudovít Ódor, Veronika Cifrová Ostrihoňová a Michal Šimečka Zdroj: fb MS

PRIESKUM Za atentát na Fica môže opozícia, jej protesty a protivládne médiá, myslia si Slováci


Prieskum o vine za atentát na premiéra Fica bol uskutočnený na vzorke 2400 respondentov. Ide o neobvykle veľký počet, čo zvyšuje mieru presnosti a výpovednú hodnotu. Ostatné prieskumy pracujú so vzorkou okolo 1000 respondentov.

Na Slovensku sa ešte nič také nestalo. Exkluzívny prieskum spoločnosti SANEP pre televíziu TA3 skúmal nálady spoločnosti po atentáte na premiéra Roberta Fica.

Vinu za atentát nesú opozícia a protivládne médiá

Viac ako 60 percent ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu najviac prispelo správanie a spôsob vyjadrovania opozičných predstaviteľov (61,6 %), organizovanie protivládnych protestov (56,3 %) a médiá hlavného prúdu (55,4 %).

53,7 percenta respondentov pripisuje podiel viny sociálnym médiám a správanie a spôsob vyjadrovania vládnych predstaviteľov označilo ako dôvod len 37,6 percenta ľudí. Alternatívne médiá zvolilo 26,2 percenta opýtaných a 6,5 percenta ľudí označilo možnosť niečo iné.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Anna Belousovová
  2. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  3. Eurovoľby SMER-SD

Exkluzívny prieskum spoločnosti SANEP pre televíziu TA3 bol uskutočnený v dňoch 24. až 28. mája 2024 na vzorke 2400 opýtaných. Ide o neobvykle veľký počet respondentov, čo zvyšuje mieru presnosti prieskumu a jeho výpovednú hodnotu. Prakticky všetky prieskumy pracujú so vzorkou okolo 1000 respondentov.

Zdroj: Pravda

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Za atentát na Fica môže opozícia, jej protesty a protivládne médiá, myslia si Slováci

Odoberať
Upozorniť na
47 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: