eReport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok avizuje zmeny v polícii, ktoré by chcel spraviť čo najskôr. Foto: tasr

Minister Šutaj Eštok chce zmeny v polícii zaviesť čo najskôr, komunikovali o nich už aj s EK


Život je zmena! Ale aj: „Zmena je život!“ Dve krátke príslovia, ktoré sa nie raz používajú pri hodnotení istej situácie. K srdcu si ich zobral i minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, ktorý chce robiť zmeny na policajných prezidiálnych útvaroch. A aby zle nebolo, konzultoval ich už aj s Európskou komisiou.

Zmeny prídu čo najskôr

Zmeny na policajných prezidiálnych útvaroch chce minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) zaviesť čo najskôr. Odhaduje, že by to mohlo byť v horizonte mesiaca. Rezort už o nich komunikoval aj s generálnou prokuratúrou a Európskou komisiou (EK). Minister o tom informoval pred stredajším zasadnutím bezpečnostnej rady. „Pracujeme na tom, aby zmeny, ktoré budú na policajných prezidiálnych útvaroch, boli v čo najkratšom čase implementované. Budeme vás o nich vopred, ešte predtým ako pôjdu do platnosti, informovať. K prvému júnu to nebude,“ povedal minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister nemá dobré správy
  2. novozvolený prezident Peter Pellegrini
  3. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok

Potvrdil, že k zmenám by malo prísť na všetkých špecializovaných prezidiálnych útvaroch. Potrebu reorganizácie zdôvodnil podstavom v polícii, množstvom riadiacich pracovníkov, ale aj potrebou reflektovať na aktuálnu bezpečnostnú situáciu. Stredajšie rokovanie bezpečnostnej rady, ktoré predchádza schôdzi vládneho kabinetu, vysvetlil situáciou, ktorá nastala v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). „Informácie, ktoré z rokovania bezpečnostnej rady budeme môcť verejnosti poskytnúť, odkomunikujeme po rokovaní,“ uviedol Šutaj Eštok.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Šutaj Eštok chce zmeny v polícii zaviesť čo najskôr, komunikovali o nich už aj s EK

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: