eReport.sk
Peter Pellegrini a Robert Fico, foto:tasr

Pellegrini a Fico sú najdôveryhodnejší, Šimečka pohorel, vyplýva z prieskumu


Prieskum o dôveryhodnosti bol uskutočnený na vzorke 2400 opýtaných. Ide o neobvykle veľký počet respondentov, čo zvyšuje mieru presnosti prieskumu a jeho výpovednú hodnotu. Ostatné pracujú so vzorkou asi 1000 respondentov.

Exkluzívny prieskum verejnej mienky spoločnosti SANEP pre televíziu TA3 skúmal nálady spoločnosti. Ide o prvý prieskum po atentáte na premiéra Roberta Fica, ktorý sa zameral na dôveryhodnosť politikov.

Pellegrini a Fico valcujú

Najvyššou mierou dôvery aktuálne disponuje novozvolený prezident Peter Pellegrini. Dôveruje mu 51 percent opýtaných, nedôveruje 39 percent. Druhým najdôveryhodnejším politikom je premiér Robert Fico, ktorému v súčasnosti dôveruje 41 percent ľudí, nedôveruje mu 51 percent.

Na treťom mieste v hodnotení dôvery je dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Tej dôveruje 35 percent a nedôveruje 55 percent opýtaných. Medzi politikov, ktorým dôveruje okolo tridsať percent obyvateľov, patrí minister vnútra Matuš Šutaj Eštok (32 %), minister obrany Robert Kaliňák (30 %) a neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok (29 %).

Za Korčokom nasleduje líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka, ktorý má dôveru 21 percent, nedôveru mu vyjadrilo 64 percent opýtaných. Predseda KDH Milan Majerský má dôveru 20 a nedôveru 53 percent opýtaných. Najmenšiu dôveru má v súčasnej dobe predseda hnutí Slovensko Igor Matovič, ktorému dôveruje iba deväť percent opýtaných a nedôverujú mu takmer tri štvrtiny opýtaných (74 percent).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Peter Schutz

Predmetný prieskum prebiehal v dňoch 24. až 28. mája 2024 na vzorke 2400 opýtaných. Ide o neobvykle veľký počet respondentov, čo zvyšuje mieru presnosti prieskumu a jeho výpovednú hodnotu. Prakticky všetky prieskumy pracujú so vzorkou okolo 1000 respondentov.

Zdroj: Pravda

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini a Fico sú najdôveryhodnejší, Šimečka pohorel, vyplýva z prieskumu

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: