eReport.sk
Premiér Fico sa chce pozrieť na negatívne dôsledky nasilu pretláčaného očkovania, finančné škody, ktoré boli štátu spôsobené nezmyselnými nákupmi zbytočného množstva zdravotníckych pomôcok a vakcín, ale aj na to, kto sa na covide-19 najviac obohatil. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

PRIESKUM Väčšina nezaočkovaných vakcínu odmieta, ani za treťou dávkou sa Slováci nehrnú!


Zdá sa, že občania na Slovensku aktuálne naďalej majú k očkovaniu proti novému koronavírusu skôr rezervovaný, váhavý až odmietavý postoj. Takpovediac zaseknutý záujem o vakcíny, ktoré na nich dnes akoby vyliezajú z každej konzervy, či už cez reklamy médiách, alebo prostredníctvom koaličných politikov či odborníkov, neustále trvá. Potvrdil to aj prieskum agentúry Focus pre TV Markíza. Výsledky merania zverejnila v nedeľu súkromná televízia v diskusnej relácii NA Telo s Michalom Kovačičom.

Nezaočkovaných respondentov sa v prieskume pýtali, či sa plánujú dať zaočkovať v najbližšom období. “ Len necelé štyri percentá odpovedali áno, no ani jedna kladná odpoveď neprišla od osoby staršej ako 45 rokov,“ informoval spravodajský portál televízie tvnoviny.sk s tým, že viac ako 66 percent opýtaných naďalej očkovanie odmieta a takmer 30 percent stále s vakcináciou váha.

Nezaočkovaní občania sú vo výraznej väčšine už rozhodnutí, že anticovidovú očkovaciu látku do tela nechcú. – Foto: TV Markíza (reprofoto)

Ani odpovede plne zaočkovaných Slovákov zďaleka nenaznačujú, že by sa väčšina z nich nejako extra hrnula nastaviť svoje rameno pre tretiu dávku vakcínu, ktorá sa už začala záujemcom o ňu podávať. Ani nie polovica z nich (45,5 percent) je rozhodnutá, že tretiu dávku určite chce. Vyše 30 percent opýtaných ešte očkovanie treťou dávkou zvažuje/váha a takmer 23 percent respondentov ju odmieta.

Výsledky prieskumu ukázali, že ani plne zaočkované osoby nie sú automaticky ochotné akceptovať 3. dávku vakcíny. – Foto: TV Markíza (reprofoto)

Prieskum takisto ukázal, ktoré vekové skupiny sú tretej dávke naklonené viac a ktoré ju odmietajú v najväčšej miere. Podanie takzvanej boosterovej dávkou vakcíny najviac vítajú seniori (vo veku 65+) a to vyše 50 percent z nich a najmenej ľudia vo veku od 25 do 34 rokov (39,8 percenta). Práve medzi týmito – ešte mladými ľuďmi – je aj najväčšia skupina váhajúcich občanov. (37 percent)

Grafika znázorňuje, aký je záujem o tretiu dávku vakcíny podľa veku respondentov. – Foto: TV Markíza (reprofoto)

Prieskum agentúry Focus bol realizovaný v dňoch 20. októbra až 27. októbra tohto roku na vzorke 585 respondentov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová (Smer-SD).
  2. Marek Krajčí v štúdiu RTVS.
  3. Eduard Heger (OĽaNO)
  4. top1 Nicholsonová
  5. Ľudia zapaľujú svetlice počas protestu proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni v sobotu 20. novembra 2021.
  6. Robert Fico na snímke z videa.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Väčšina nezaočkovaných vakcínu odmieta, ani za treťou dávkou sa Slováci nehrnú!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne