eReport.sk
Monika Beňová (Smer-SD).
Monika Beňová (Smer-SD). Reprofoto: TV Markíza

Beňová už nie je za povinné očkovanie! Kvôli partnerovi: Dovoľte, aby človek menil názor!


Povinné očkovanie seniorov je alternatíva, nad ktorou by sme sa mali zamyslieť, hovorí poslanec Národnej rady SR Juraj Krúpa (OĽANO). Europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) ani poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) by s ním nesúhlasili. V aktuálnej situácii preferujú skôr zavedenie tvrdého lockdownu. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Pčolinský zdôraznil, že negatívny postoj k povinnému očkovaniu majú aj koaličné strany SaS a Za ľudí. „Sme presvedčení, že radšej by sme teraz mali pristúpiť k tvrdému lockdownu,“ povedal za Sme rodina. Obmedzenia pre nezaočkovaných, ktoré platia od pondelka (22. 11.), podľa neho nevyriešia situáciu.

Beňová: Mne očkovanie pomohlo, partnerovi nie

Beňová postoj k povinnému očkovaniu zmenila. Kým ešte pred mesiacom tvrdila, že podľa nej by učitelia, zdravotníci zamestnanci domovov sociálnych služieb či rizikoví ľudia vo vyššom veku, dnes to už neplatí.

Beňová ani na chvíľu nepoprela, že pred vyše mesiacom, konkrétne 16. októbra, skutočne mala názor, že isté skupiny občanov by mali byť očkované povinne. „Áno to bolo predtým, kým som ja ako očkovaná dobrovoľne, ten covid dostala a videla som ten priebeh u nás doma. Takže dovoľte, aby človek menil názor na základe vlastnej skúsenosti. A ja na základe vlastnej skúsenosti tvrdím, že kým mne síce to očkovanie zabezpečilo ľahší priebeh, ale napríklad môjmu partnerovi nezabezpečilo ten ľahší priebeh. A ísť do rizika, v tejto situácii, ktorú máme v krajine, do rizika povinného očkovania politicky, je podľa mňa absolútne nezmyselné,“ uviedla s tým, že aj očkovaní sa môžu nakaziť. Krajiny s vyššou zaočkovanosťou ako Slovensko riešia podľa nej tiež problémy s opatreniami či lockdownami. Uvítala by, ak by pozitívne testovaní dostali informáciu, ako sa správať a liečiť.

Krúpa súhlasí znížením výdavkov na obranu

Predstavený návrh daňovo-odvodovej reformy ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) je podľa Krúpu i Pčolinského iba štartom diskusie. „Materiál pôjde do medzirezortného pripomienkového konania, všetci sa k tomu môžu vyjadriť, je dosť času na to, aby sme to učesali,“ povedal poslanec Sme rodina. Krúpa, ktorý je predsedom parlamentného brannobezpečnostného výboru, súhlasí, aby sa reforma zaplatila aj znížením výdavkov na obranu.

Pčolinský: Reformy musia byť normálne odkomunikované

V súvislosti s predloženými reformami nemocníc a národných parkov Krúpa hovorí, že ide o nutné a potrebné zmeny, ktorých prijatie nemožno odsúvať. Poukázal pritom na financie z plánu obnovy určené na optimalizáciu nemocníc. „Sme za reformy, ale musia byť normálne odkomunikované a musia s tým súhlasiť samosprávy a ľudia, ktorých sa bytostne dotýkajú,“ zdôraznil Pčolinský.

Riešenie paragrafu 363 témou až na jar

Krúpa a Pčolinský pripustili, že zmena paragrafu 363 bude témou až na jar. Beňová poslancov požiadala, aby generálnemu prokurátorovi neobmedzovali kompetencie a jeho spochybňovaním neznižovali jeho kredibilitu v očiach verejnosti. Beňová si myslí, že predseda Smeru-SD Robert Fico by v ďalších voľbách nemal kandidovať za prezidenta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Marek Krajčí v štúdiu RTVS.
  3. Český policajný prezident Jan Švejdar.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová už nie je za povinné očkovanie! Kvôli partnerovi: Dovoľte, aby človek menil názor!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: