eReport.sk
Robert Fico a Peter Pellegrini, foto:tasr

PRIESKUM Hlas a Smer majú dokopy cez 40 percent! OĽANO ledva v parlamente

Ak by sa voľby konali na konci novembra, ich víťazom by bol Hlas-SD, alebo Smer-SD. Sociálno-demokratické strany dosiahli takmer totožný výsledok a spolu prekročili hranicu 40 %. Súčasné vládne strany by získali dokopy len necelých 15 %. OĽANO a Sme rodina by sa do parlamentu dostali len tesne, zatiaľ čo poslanci Za ľudí by museli vypratať parlamentné kancelárie. Prieskum vykonala agentúra Polis pre tlačovú agentúru SITA na vzorke 1 058 respondentov v období od 25. do 30. novembra.

Pellegrini a Fico sú dominantní

Voľby by podľa prieskumu vyhrala strana Hlas-SD so ziskom 20,1 %, ktorú by veľmi tesne doháňal Smer-SD so ziskom 20 %. Na treťom mieste by sa s veľkým odstupom umiestnilo Progresívne Slovensko (8,8 %). Hnutie Republika by získalo 7,2 % a SaS rovných 7 %. Do parlamentu by sa tesne dostali strany OĽANO (6,1 %), Sme rodina (5,5 %) a KDH (5 %). Pred bránami parlamentu by ostali strany ako Aliancia, SNS, Za ľudí, alebo Dobrá voľba – Umiernení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. generál viktorín prestaňte klamať
  2. odchod mohol byť dôstojnejší
  3. Uvrhli štát do krízy?
  4. Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti

Zaujímavá bola aj otázka: „Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktoré politické strany by sa podľa vás do parlamentu dostali?“

Až 85,7 % opýtaných si myslí, že do Národnej rady SR (NR SR) by sa dostala strana Hlas-SD. Približne rovnaké číslo verí aj v úspech Smeru-SD (84,7 %). Podľa 40,9 % by svojich zástupcov v NR SR mala aj strana SaS. Všetky ostatné strany majú podľa voličov nižšiu šancu na úspech.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Hlas a Smer majú dokopy cez 40 percent! OĽANO ledva v parlamente

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti