eReport.sk
Šéf OĽaNO Igor Matovič. Foto: tasr

Matovičova obsesia? Minister opäť kritizuje Sulíka: Tentokrát tu môže byť mafia už naveky!

Má minister financií a líder hnutia OĽANO Igor Matovič obsesiu v kritizovaní dnes už bývalého koaličného partnera? Financmajster si opäť našiel miesto vo svojom statuse na pár kritických viet, nasmerovaných na adresu exministra hospodárstva a predsedu liberálnej strany SaS Richarda Sulíka.

SaS podala návrh

Strana SaS na čele s Richardom Sulíkom pred pár dňami počas tlačovej konferencie ohlásila zber podpisov, a následne podanie návrhu na rokovanie parlamentu o vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera. Vyslovenie nedôvery práve poslancami Národnej rady. Dôvodom krokov bývalého člena koalície má byť, neschopnosť súčasných predstaviteľov vládneho kabinetu, ako i vytratenie deklarovaného protikorupčného naratívu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Laššáková reaguje na čurillovcov
  2. Peter Pčolinský o predčasných voľbách
  3. Odvolaná vláda stoji za Zelenským
  4. Demokracia a mier
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová
  6. Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti

Matoviča obsesia na Sulíkovi

Igor Matovič bol dlhodobo v otvorenom konflikte s Richardom Sulíkom. Matovič je a bol i hlavným dôvodom, prečo strana SaS z koalície odišla, a prečo je súčasná vláda menšinová. Po odchode liberálov do opozície kritika na exministra neutícha. Umocnenie získala práve po rozhodnutí iniciovať schôdzu a následne hlasovať o vyslovení nedôvery Hegerovi a spol. „Sulík v hanbe a zúfalstve z padajúcich preferencií vtiahol SaS do samovražednej misie bez ohľadu na škody, ktoré tým SaS a Slovensku spôsobí. Mafii ide pomôcť povaliť protikorupčnú Hegerovu vládu a vznikne tak (niekým vytúžená) progresívna vláda riadená z prezidentského paláca,“ uvádza Matovič na sociálnej sieti.







Foto: fb/igormatovič

Matovič o mafii

Matovič v kritike Sulíka ďalej pokračuje a nepoužíva práve vyberané slová. „Parlament sa prezidentke ovládnuť pučom nepodarí … a keďže už nebude platiť koaličná zmluva, vznikne v ňom iná 76stka. Z poslancov, ktorí Fica nevydali súdu. To, čo potom nastane, si radšej ani nechcime predstaviť. Zmena trestného zákona, trestného poriadku či volebného zákona ešte pred nasledovnými voľbami budú len začiatkom.

Sulík sa evidentne rozhodol zničiť demokratické Slovensko, a keďže on už má zabezpečený ranč na druhej strane sveta, je mu to, ako vlastne všetko, úplne jedno. Oligarchovia budú spokojní, spokojný dôchodok aj on. Naposledy, kvôli jeho ješitnosti, po povalení Radičovej vlády prišla na 8 rokov vláda mafie, tentokrát to môže byť už mafia naveky, a všetci zrazu zistíme, že už nie je riziko, že nasledovné voľby budú posledné demokratické, ale že posledné demokratické voľby už boli,“ uzatvára líder hnutia OĽANO Igor Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičova obsesia? Minister opäť kritizuje Sulíka: Tentokrát tu môže byť mafia už naveky!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti