eReport.sk
Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

VIDEO Podľa Fica má Čaputová od „chlebodarcov“ jasnú úlohu: Zabrániť návratu sebavedomého Smeru!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pred niekoľkými dňami odmietla vyzvať občanov na účasť v referende, ktoré sa koná 21. januára 2023. Referendum má viesť k takej zmene Ústavy SR, ktorá umožní konanie predčasných parlamentných volieb – nie len v roku 2023, ale prípadne aj v budúcnosti. Krok prezidentky je vzhľadom na nadstranícku povahu prezidentského úradu prekvapujúci a pre prezidentov netypický.

Podľa opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) prezidentka namiesto tlačenia na predčasné voľby uprednostňuje iné riešenia vládnej krízy. Vytvorenie vlády na pôdoryse súčasného zloženia parlamentu, alebo vytvorenie úradníckej vlády, by však podľa Fica mohlo viesť k umelému udržiavaniu zahraničnopolitického smerovanie, ktoré súčasná vláda nastavila. Úradnícka vláda by naviac podľa neho viedla ku kontrole zo strany ambasády USA. „Uprednostňujete nedemokratické riešenia pred demokratickými predčasnými voľbami,“ tvrdí Fico vo svojom najnovšom videu.

„Chlebodarcovia“ jej vraj prikazujú chrániť vládu

Zdá sa, že pre opozičný Smer je strana SaS viac-menej totožná so zbytkami súčasnej vlády, ktorej boli liberáli ešte nedávno súčasťou. Hlavným cieľom Čaputovej má byť vraj to, aby sa nevrátil Smer a aby sa nezmenilo proamerické nastavenie moci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ÚŠP zase raz pohorel
  2. generál viktorín prestaňte klamať
  3. Káčer z Viedne
  4. odchod mohol byť dôstojnejší
  5. Uvrhli štát do krízy?
  6. *Juraj Šeliga

„Musí ich chrániť, lebo jej to prikazujú chlebodarcovia, ktorí z nej urobili nesvojprávnu. Musí strážiť čistú protiruskú politiku a zabrániť návratu svojprávneho a sebavedomého Smeru do vlády,“ myslí si Fico.

Potreba zmeny Ústavy SR

Smer už dlhšie prezidentku obviňuje aj z toho, že sa vraj snaží zabrániť úspechu referenda. Dnes už vieme, že sociálnym demokratom sa referendom 21. januára položiť vládu nepodarí. V prípade vyslovenia nedôvery premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO) už tento štvrtok by však referendum mohlo následne naplno umožniť konanie predčasných volieb.

Zdroj: yt/smersd

„Potrebujeme zmenu ústavy, ktorá podľa mňa v tomto parlamente neprejde. Veď, ktorý kapor si vypustí svoj vlastný rybník. O to dôležitejšie je referendum 21. januára, ktoré otvára cestu predčasným voľbám,“ vyzýva Fico ľudí na účasť v referende. „Pani Čaputová dnes otvorene klamala keď vyhlasovala, že si referendum váži. Keby si ho vážila, keby si vážila demokraciu, vyzývala by ľudí na účasť,“ uzavrel šéf Smeru ďalšou kritikou prezidentky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Podľa Fica má Čaputová od „chlebodarcov“ jasnú úlohu: Zabrániť návratu sebavedomého Smeru!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti