eReport.sk
Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
Ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka chce opozícia v parlamente odvolať. On si ale zatiaľ užíva dovolenku v Dubaji. Foto: tasr

Kamenický v tom má jasno: Odvolávanie Sulíka je spôsob, ako riešiť tému zdražovania

Opozícia sa v priebehu viac ako dvoch rokov pokúšala odvolať už viacerých ministrov, no neuspela ani raz. Teraz má zacielené na ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka. Výsledok ale bude zrejme rovnaký ako v prípadoch pred ním – na pozícii zostane.

Najdôležitejšou témou súčasnosti je životná úroveň ľudí na Slovensku a odvolávanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) je spôsob, ako dostať na pôdu parlamentu riešenie zdražovania. Počas dnešnej rozpravy to podľa TASR povedal poslanec za Smer-SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický.

Sulíka chcú odvolať, on dovolenkuje

„Budeme odvolávať ministrov dovtedy, dokedy sa nebude riešiť zdražovanie,“ povedal Kamenický. Infláciu podľa neho zapríčinilo tlačenie peňazí Európskou centrálnou bankou a tiež sankcie proti Rusku. Práve údajnú pasivitu pri schvaľovaní týchto sankcií vyčítajú opoziční poslanci Sulíkovi. Kamenický zdôraznil, že sankcie nepriniesli očakávané výsledky a iba poškodili ekonomiku Európy a Slovenska. Pokiaľ však už vláda sankcie schválila, mala by podľa neho prijať opatrenia na ochranu svojich občanov.

Sulík preukázal jednoznačne, že je nekompetentný.

Richard Takáč, poslanec NRSR a podpredseda Smeru-SD

Kamenického stranícky kolega Richard Takáč dodal, že každá krajina EÚ pomáha svojim občanom, len Slovensko nie. Pripomenul napríklad posledné kroky Chorvátska, ktoré obmedzilo ceny motorových palív na čerpacích staniciach mimo diaľnic. Podľa poslanca bol skutočný cieľ embarga na dovoz ruskej ropy likvidácia rafinérie Slovnaft konkurenčnými spoločnosťami, ktoré ruskú ropu nedovážajú.  „Sulík preukázal jednoznačne, že je nekompetentný,“ dodal Takáč.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
  2. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  3. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  4. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  5. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.

Minister Sulík sa na dnešnej rozprave o svojom odvolaní nezúčastnil a podľa poslancov odcestoval na dovolenku do Dubaja. „Neviem si predstaviť, že by ma niekto odvolával a ja by som išiel na dovolenku,“ povedal Kamenický. Podľa Takáča mal Sulík poslancom vysvetliť aj situáciu s bezpečnosťou dodávok a s dodávkami a cenami plynu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický v tom má jasno: Odvolávanie Sulíka je spôsob, ako riešiť tému zdražovania

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti