eReport.sk
Pellegrini reaguje
Predseda parlamentu, strany Hlas-SD a už aj oficiálny kandidát na prezidenta Peter Pellegrini nevylučuje, že určité zmeny v návrhu novely Trestného zákona nastať môžu. Foto: FB / Hlas-SD

Pellegrini šokuje! Po prvýkrát nevylúčil z povolebnej spolupráce Smer. A čo odkázal prezidentke?

Prezidentku nemôže vydierať polícia. A ani jej úradníckeho premiéra. Aj to v slovnom dueli Nového Času, uviedol bývalý slovenský premiér a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ten aj poriadne šokoval. Doteraz sa totiž voči Smeru, svojej bývalej materskej strane, ohradzoval.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  2. Smer suverénnym lídrom volebných preferencií
  3. Mýtny tender

Prezidentku nemôže vydierať polícia

„Je hanebné, čo sa stalo, a je hanebné, že tomu asistovala pani prezidentka a pán Ódor. Neexistuje, aby pri normálnej vláde ozbrojená zložka, ktorá musí strpieť civilnú kontrolu, rozhodovala, kto bude jej minister, a dala ultimátum alebo vydierala vládu, že pokiaľ nevymenia ministra, tak oni odídu,“ uviedol Pellegrini k nedávnej kauze.

Kedy pán Hamran oznámil, že vezme dvadsať svojich elitných chlapcov,“ a odíde z polície. Ak prezidentka a Ódor neodvolajú ministra Ivana Šimka. Ten im totiž na sociálnej sieti vysvetlil, že aj polícia musí dodržiavať zákony.

Vylúčil len Republiku

Tieto vyjadrenia šéfa Hlasu neprekvapia, teda aspoň nie toho, kto politiku sleduje na dennej báze. On i jeho strana sa v podobnom duchu vyjadrili už po odvolaní Šimka. Čo však je prekvapením, je postoj predsedu strany Hlas-SD k povolebným spoluprácam.

„Ľudia si môžu vybrať, či budú voliť strany dávnej minulosti. Môžu si vybrať tie isté strany, ktoré nás do tohto marazmu vrátili vrátane pána Hegera, alebo budú experimentovať s novou stranou, ako je PS, ktoré sa chváli, že nemá žiadne skúsenosti s riadením štátu,“ povedal Hegerovi v diskusii.

Peter Pellegrini vzápätí uviedol, že si nevie predstaviť žiadnu spoluprácu so stranou Republika. „Nikdy nepôjdeme do koalície so stranami extrému, ktoré spochybňujú holokaust, hrôzy 2. svetovej vojny. S Republikou do žiadnej koalície Hlas nepôjde.

Povedal som to veľmi jasne. O ostatných stranách sa treba pýtať ich, či sú schopné splniť naše podmienky, kde je zakotvená aj nemennosť zahraničnej politiky. Jasné členstvo v EÚ, v NATO.“

Šok

Prišiel pri záverečnom vyjadrení predsedu strany Hlas-SD. Ten sa doteraz veľmi ostro vyhradzoval voči Robertovi Ficovi i strane Smer. Tentoraz ale spoluprácu nevylúčil.

„Nemyslím si, že dvaja premiéri majú sedieť v jednej vláde. Videli sme to, keď sedel vo vláde expremiér Matovič a premiér Heger, to jednoducho ľudsky nefunguje. Každý premiér má inú víziu o tom, ako má ísť krajina, a jeden dostať sa do podriadenej situácie druhému…

To myslím celkovo, teraz nejde o Roberta Fica, to je jednoducho tak. My budeme zostavovať, a to vám chcem garantovať, takú vládu, ktorá bude na prospech Slovenska,“ uviedol s tým, že o tom, z akých strán bude nová vláda zložená budú rozhodovať ľudia- voliči.

Zdroj: Nový Čas


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini šokuje! Po prvýkrát nevylúčil z povolebnej spolupráce Smer. A čo odkázal prezidentke?

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie