eReport.sk
Mýtny tender
Igor Matovič krátko predtým, ako vyhral psoledné pralamentné voľby. Na TK k "najväčšej zlodejine Smeru." Zdroj: Ivan Majerský- Pravda

VIDEO „Najväčšiu zlodejinu Smeru“ Matovič nezrušil. Za Ódora vyjednala NDS zmluvu ešte nevýhodnejšie

Mýtny tender. Alebo ako hovorí náš najväčší bojovník proti korupcii, Igor Matovič, „najväčšia zlodejina Smeru.“ V januári 2020 mal šéf OĽANO atď jednu zo svojich „bombastických“ tlačových konferencií. Kde, okrem iného, zverejnil utajenú zmluvu. Tá sa týkala mýtneho systému. Ten si Národná diaľničná spoločnosť (NDS) objednala ešte v roku 2000 u firmy SkyToll. A najnovšie sa ukázalo, že Igor ako premiér nič nezmenil, „zlodejinu“ nezrušil. A v posledných dňoch sa ukázala aj ďalšia vec. úUradnícka vláda pani prezidentky, uzavrela zmluvu novú. Preš štát a teda aj pre daňových poplatníkov ešte nevýhodnejšie. Túto „tragikomédiu“ na sociálnej sieti okomentoval aj opozičný politik, podpredseda Smeru, Erik Kaliňák.

Zmluva prezidentkinho premiéra

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) predĺžila mýtnu zmluvu so spoločnosťou SkyToll. A to o ďalšie dva roky. Prvou otázkou je, prečo, ak išlo „o najväčšiu zlodejinu Smeru.“ Tu však otázky zďaleka nekončia.

Ako sa verejnosť dozvedela pred pár dňami, NDS, akciová spoločnosť vo vlastníctve štátu, dohodla pre štát ešte nevýhodnejšie podmienky, ako „zlodeji zo Smeru.“

A tak, namiesto pôvodných 40 miliónov eur vyrokovali mýto so zľavou‘ 63 miliónov eur pre tento rok a 67 miliónov eur od januára roku 2024. A tieto sumy nemusia byť ani konečné, vzhľadom na infláciu.

Áno, milý čitateľ, počítaš dobre. 67 aj 63 „je vždy menej ako 4O.“ Teda, „v našom Matrixe.“

Matovič o mýtnom tendri

„Biznis na ktorom jednom jedinom nás okradli o 7OO miliónov eur a chcú nás s prepáčením osrať o ďalších 40 miliónov eur, NDS nekoná, lebo je pre mafiu výhodnejšie, aby sme im platili každý rok sto miliónov eur,“ uviedol Matovič v roku 202O.

S dodatkom, „že nehrozí, aby sme toto nezrušili, keď my vstúpime do vlády.“  21. marca 2020 prezidentka vymenovala vládu pána Matoviča. Fungovala do 1. apríla 2021.

Po ňom prevzal žezlo premiéra jeho vtedajší podriadený v strane Eduard Heger. Čuduj sa svete, „najväčšia zlodejina Smeru“ zrušená nebola.

„K tomuto, ako ku všetkému sa dostanú nezávislí vyšetrovatelia NAKA, čo je môj prioritný cieľ, a na konci dokážu, že chlapci zo Smeru spáchali trestné činy. Za ne dostanú 20-až 25 rokov basy. Jednoznačne,“ vyhlásil na danom brífingu Matovič.

A „nezávislej“ polícii

Tu by som sa rada len na chvíľu pozastavila nad tým, že ešte kým sa stal premiérom, vyhlásil, že „NESTRANNÁ“ polícia bude konať. A dopredu informoval nielen o trestných stíhaniach, „ktoré sú nutné.“ Ale i o trestoch.

Tie majú v právnom štáte vynášať súdy. A nestranná a nezávislá polícia, má sama prísť na to, koho má vyšetrovať. Podľa dôkazov. Nie príkazov. Igora Matoviča, či kohokoľvek iného. A to pri každom jednom trestnom stíhaní a v každej jednej kauze.

Dňa 16. júna 2021 NAKA začala konať.(na pokyn z marca?) Išlo o policajnú akciu pracovnej skupiny „TUNEL“ s krycím názvom „MOTOREST.“ Troch zadržaných, pre ktorých ÚŠP žiadala väzbu, stíhali na slobode, keďže NS SR na väzobné stíhanie dôvody(zákonné) nevidel.

Mimochodom, dňa 17. augusta 2021 bol z kolúznej väzby, kam ho na žiadosť ÚŠP poslal ŠTS, prepustený ďalší obvinený. Jeho väzba bola nezákonná.

Mýtny tender

Treba tiež uviesť, že NKÚ v roku 2020 vydalo správu, že zmluva, ktorú uzavrel Vážny so spoločnosťou SkyTool, bola nevýhodná. Ostatní uchádzači z daného tendra sa obrátili tak na slovenské, ako medzinárodné súdy, s tým, že súťaž neprebiehla zákonným spôsobom.

Všetky žaloby skončili rovnako. V prospech Slovenska. Teda, technicky vzaté aj v prospech Ľubomíra Vážneho.

„Zlodejina“

Máme rok 2023. Medzitým sme tu mali vládu Igora Matoviča. Ako je možné, že teda nebola zjednaná právna náprava? A „zlodejina“ zrušená? A nie je náhodou pravda, že za vlády Igora Matoviča nielenže nebola zmluva zrušená, ale rezort dopravy vyjednal ešte horšie podmienky pre štát? Igor, o tom si nevedel?

A ako je možné, že prezidentkin úradník dovolil s tou istou spoločnosťou podpísať NDS ešte nevýhodnejšiu zmluvu, ako bola „zlodejina?“

Nevyzerá to tak, že Bojovník o „zlodejinách“ len rád rozpráva? A že sa tu diali a dejú ešte väčšie „zlodejiny?“ O tejto téme by sa toho dalo popísať ešte veľmi veľa. Stručne a jasne to zhrnul vo videu podpredseda Smeru Erik Kaliňák.

A za pravdu mu nedáva to, že je zo Smeru, teda z rovnakej strany ako Ľubomír Vážny. Ale fakty. K najnovšej „superzmluve“ sa dokonca ozvala už aj naša známa neziskovka Zastavme korupciu.

Zdroj: tasr, Pravda, FB PZ SR, Trend, TV Noviny, yout E.Kaliňák


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Najväčšiu zlodejinu Smeru“ Matovič nezrušil. Za Ódora vyjednala NDS zmluvu ešte nevýhodnejšie

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie