eReport.sk
Ďalší súd mu dal za pravdu
Jeden z "čurillovcov," trestne stíhaný vyšetrovateľ Pavol Ďurka. Zdroj: Tv Markíza

Povýšení boli trestne stíhaní Čurilla aj Ďurka! Hamran a Juhás naozaj rozdali funkcie „poza bučky“


Približne tri týždne dozadu mal začať konflikt medzi exministrom vnútra Ivanom Šimkom a užším vedením polície. Na čele s policajným prezidentom a nominantom OĽANO Štefanom Hamranom. Vtedy ešte nikto netušil, že celá situácia eskaluje až do odvolania úradníckeho ministra.

Vedelo sa však, že Šimko má morálny problém s tým, aby na vysokých policajných funkciách pôsobili mená, ktoré sú trestne stíhané. O všetkých podozreniach, ktoré môžu byť voči čurillovcom vznesené, sa pravdepodobne dozvieme až po konci Hamrana v kresle policajného šéfa.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová
  2. Robert Fico

Ďurka bude vyšetrovať Ďurku?

Podľa dostupných informácií z ministerstva vnútra, ktoré nám poslal jeden z našich čitateľov, sa najkontroverznejším menom medzi nomináciami Hamrana stal Pavol Ďurka. Vyšetrovateľ, ktorý chcel zapáliť auto šéfke inšpekčného vyšetrovacieho tímu Oblúk, ktorý vyšetrovateľov NAKA vyšetroval, dostal vysokú pozíciu na Úrade inšpekčnej služby.

Podľa stanoviska ministerstva vnútra, ktoré si náš čitateľ na vlastnú žiadosť vynútil, sa ku dňu 5. júla 2023 stal Ďurka zástupcom riaditeľa odboru ochrany, prevencie a boja proti korupcii útvaru ochrannej služby a prevencie Úradu inšpekčnej služby. Ďurka teda v tomto momente naozaj pôsobí na vysokej pozícii v úrade, ktorý proti nemu vedie živé vyšetrovanie.

Čurilla a Chudý budú ako prasatá v žite

Sťažovať sa nemôže ani policajt, ktorý je často mediálne považovaný za hlavu čurillovcov – Ján Čurilla. Ten je, rovnako ako Ďurka, taktiež známy z nahrávok, ktoré majú byť dôkazom manipulácie trestných konaní a snahy kriminalizovať opozíciu na politickú objednávku. Čurilla sa od 5. júla môže tešiť z novej funkcie riaditeľa odboru Bratislava Národnej kriminálne agentúry Prezídia Policajného zboru.

Spolu s Čurillom a Ďurkom bol povýšený aj ďalší policajt, konkrétne Miroslav Chudý. Ten sa stal zástupcom riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru.

Funkcie pre čurillovcov sa rozdali

Funkcie by teda boli, no je otázne, či existuje hocijaké oprávnenie k tomu, aby sa k nim čurillovci dostali. V minulosti bolo skôr zvykom, že ak bol policajt trestne stíhaný, bol na nejaký čas, väčšinou do vyriešenia prípadu, postavený mimo službu.

Pomery v polícii sa však za Hamrana evidentne zmenili. A v kontexte posledných udalostí a týchto zistení je definitívne na mieste otázka, či Šimko musel odísť preto, lebo odmietol povyšovať a odmeňovať trestne stíhaných čurillovcov. A vlastne, za čo ich Hamran a šéf inšpekcie Juhás chcú odmeňovať a aký je zdroj ich motivácií?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Povýšení boli trestne stíhaní Čurilla aj Ďurka! Hamran a Juhás naozaj rozdali funkcie „poza bučky“

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne