eReport.sk
las-SD a Dobrá voľba by sa mohli spojiť do dvoch týždňov. Na snímke líder Hlasu Peter Pellegrini
las-SD a Dobrá voľba by sa mohli spojiť do dvoch týždňov. Na snímke líder Hlasu Peter Pellegrini. Ilustračné foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Hlas-SD: Je to klamstvo! Odmietame koalíciu so SaS a PS!

Hlas-SD nechystá žiadne „spolky“ s liberálmi. Líder Hlasu Peter Pellegrini odmietol, že sa chystá vytvoriť povolebnú koalíciu so stranou SaS a mimoparlamentným hnutím Progresívne Slovensko (PS). Takéto tvrdenia označil za klamstvo.

„Hlas pôjde vlastnou cestou. Slovensko sa už nemôže vrátiť naspäť, musí sa pozerať dopredu,“ povedal Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Hegerova a Matovičova hanba
  3. Už by aj stačilo!
  4. Smer povstal z popola

Výkričník

Hlas sa nechce dopredu spájať so stranami, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos na Slovensku. „Logicky, že tam spadá OĽANO, ktoré sme aj definitívne ako strana vylúčili. Takisto si asi ťažko viem predstaviť spoluprácu s Eduardom Hegerom, ktorý ešte aj dnes v priamom prenose devastuje túto krajinu,“ doplnil líder Hlasu-SD na utorkovej tlačovej konferencii.

Veľký výkričník Pellegrinimu svieti aj pri SaS, ktorá ani v jednej vláde nevydržala celé volebné obdobie.

Šéf Hlasu tiež kritizoval predstaviteľov dočasne poverenej vlády a koalície za to, že sa neschvaľujú návrhy, ktoré by pomohli ľuďom pri zdražovaní. Dodal, že jeho stranícky kolega Erik Tomáš predložil pozmeňujúci návrh, ktorým by sa garantovala seniorom mimoriadna valorizácia dôchodkov od 1. júla. Zatiaľ sa o návrhu nerokovalo.

Tlačová konferencia strany Hlas-SD v utorok 28. marca. Zdroj: youtube

Legislatívna kalamita

Pellegrini spomenul tiež návrh poslancov z Hlasu-SD o tom, aby rodičia dostávali kompenzáciu, pokiaľ sa im nepodarí umiestniť dieťa do materskej školy z kapacitných dôvodov. Návrh prešiel do druhého čítania. Pellegrini odmieta kritiku dočasne povereného premiéra Hegera, že ide o nesystémový návrh.

Dočasne poverená vláda sa podľa Pellegriniho „vykašľala“ na ľudí. Ukazuje sa, že sa venuje predvolebnej kampani. Do septembrových volieb sa podľa neho vystavujeme „legislatívnej kalamite“, keďže každé hlasovanie v parlamente je nepredvídateľné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hlas-SD: Je to klamstvo! Odmietame koalíciu so SaS a PS!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti