eReport.sk
Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

Politológ Lenč: Matovič už dvanásť rokov systematicky rozkladá demokraciu! Mal by odísť

V čase, kedy sa minister financií Igor Matovič (OĽANO) aktívne zapájal do rokovaní s lekárskymi odborármi, zdali sa byť všetky nádeje na dohodu zakopané. Matovič sa s odborármi približoval skôr k vážnemu sporu, ako k dohode. Vo svojom nedávnom statuse ich dokonca nazval ľudským odpadom, čo, ako iste uznáme, nie je zrovna najlepšia cesta k nachádzaniu spoločnej reči.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minster zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
  4. Bývalý novinár Lintner vyzýva
  5. Vládne strany sa prepadli
  6. Lekári otvorili pandorinu skrinku

Pomohla neprítomnosť Matoviča?

Podľa politológa Jozefa Lenča mohla byť cestou k finálnej dohode práve neprítomnosť Matoviča na záverečných rokovaniach. O Matovičovi sa rozhodne nehovorí ako o zmierlivom človeku kompromisov a preto by Lenčov klasický satirický komentár na sociálnej sieti nemusel byť zrovna ďaleko od pravdy.

Foto: Fb/jozeflenc

Okrem neschopnosti viesť podstatné dialógy z odbormi Lenč v jednej rane vyčíta Matovičovi aj to, že svojou politickou činnosťou rozkladá demokraciu. Ako sme už zistili, v prípade rokovaní s lekármi nešlo o politický marketing, ani o sypanie striekačiek. V prípade, že by sa vláda s lekármi nedohodla, by zdravotníctvo automaticky muselo vstúpiť do núdzového stavu a ľuďom by bola len ťažko poskytovaná plná zdravotná starostlivosť, na ktorú majú na základe svojich zdravotných odvodov jednoznačný nárok.

„Vždy, keď osobe, ktorá momentálne vykonáva funkciu ministra financií (a všetkého, čo chce), niečo odpadne od chuti, keď sa zbalí a „odíde za medveďmi“, niečo prospešné sa podarí. Keďže už dvanásť rokov systematicky rozkladá demokraciu, je najvyšší čas, aby odišiel. Päť minút po dvanástej,“ uviedol Lenč na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ Lenč: Matovič už dvanásť rokov systematicky rozkladá demokraciu! Mal by odísť

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti